ŠEST KOMADA U LIVERPULU: Gol iz kornera i sudijska greška, Azar izvukao Čelsi, Arsenal srušio Mančester!
Pjer-Emerik Obamejang, Foto: EPA/Neil Hall

PREMIJER LIGA, 30. KOLO

Sudija Mariner nije dosudio prekršaj nad golmanom Redsa Alisonom Bekerom

Fudbaleri Liverpula pobedili su na "Enfildu" Barnli sa 4:2 i tako prišli na bod zaostatka za prvoplasiranim Mančester Sitijem.

Barnli je poveo u šestom minutu golom Ešlija Vestvuda direktno iz kornera, ali sudija Mariner je napravio katastrofalnu grešku, jer nije dosudio prekršaj nad golmanom Redsa Alisonom Bekerom. Liverpul je preokrenuo golovima Roberta Firmina u 19. i Sadija Manea u 29. minutu. Na 3:1 povisio je Firmino u 67. minutu, a izjendačujući gol za Barnli dao je Johan Gudmundson u prvom minutu nadoknade vremena. Konačan rezultat postavio je Mane, u trećem minutu nadoknade vremena.

Liverpul je posle 22. pobede u prvenstvu drugi na tabeli sa 73 boda, bodom manje od Mančester Sitija. Barnli je pretrpeo treći uzastopni poraz, ukupno 16. i zauzima 17. mesto na tabeli sa 30 bodova, dva više od Kardifa, koji je prvi ispod crte, u zoni ispadanja.

Fudbaleri Čelsija spasili su se poraza od Vulverhemptona na "Stemford Bridžu". Utakmica je završena bez pobednika - 1:1.

Vulverhempton je poveo u 56. minutu golom Raula Himensa, a bod domaćima doneo je Eden Azar udarcem sa 20-ak metara u drugom minutu nadoknade.

Čelsi je šesti put u prvenstvu odigrao nerešeno i šesti je na tabeli sa 57 bodova. Vulverhemtpon je sedmi sa devet bodova manje.

Arsenal je na domaćem terenu pobedio Mančester junajted i tako gurnuo Crvene đavole na poziciju na tabeli koja vodi u Ligu Evrope. Povele su Tobdžije u 12. minutu golom Granita Džake, a konačan rezultat postavio je Obamejang u 69. minutu sa penala.

Londonski tim je ovom pobedom došao na četvrto mesto sa 60 bodova, dok je Mančester na petoj poziciji sa dva boda manje.

Premijerliga, 30. kolo

Kristal Palas - Brajton 1:2 (1:1) (Milivojević 50p - Mari 19, Nokar 74)

Lester - Fulam 3:1 (1:0) (Tilemans 21, Vardi 78, 86 - Ajite 51)

Sautempton - Totenhem 2:1 (0:1) (Valeri 76, Vard-Prous 81 - Kejn 21)

Kardif - Vest Hem 2:0 (1:0) (Hoilet 4, Kamarasa 52)

Hadersfild - Burnmut 0:2 (0:1) (Vilson 20, Frejzer 66)

Njukasl - Everton 3:2 (0:2) (Rondon 65, Perez 81, 84 - Kalvert - Levin 18, Rišarlison 32)

Mančester Siti - Votford 3:1 (0:0) (Sterling 46, 50, 59 - Delofeo 66)

Liverpul - Barnli 4:2 (2:1) (Firmino 19, 67, Mane 29, 90+3 - Vestvud 6, Gudmundson 90+1)

Čelsi - Vulverhempton 1:1 (0:0) (Azar 90+2 - Himens 56)

Arsenal - Mančester junajted 2:0 (1:0) (Džaka 12, Obamejang 69p)