Srbin izvlači Bolonju iz problema, Inter na bod od Milana, Insinje spasio Napoli, remi Viole i Lacija!
Siniša Mihajlović, Foto: EPA/Stefano Lancia

SERIJA A - 27. KOLO

Srpski stručnjak nastavlja misiju opstanka Bolonje u Seriji A

Fudbaleri Bolonje pobedili su na svom terenu Kaljari sa 2:0, u utakmici 27. kola italijanske lige.

Bolonja je povela u 34. minutu golom Erika Pulgara iz jedanaesterca, a pobedu je obezbedio Roberto Sorijano u 77. minutu.

Bolonja je ostvarila tek četvrtu pobedu u ligi ali važnu u borbi za opstanak.

Ekipa je i dalje u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 21 bodom i ima jedan bod manje, ali i utakmicu više od Empolija, koji je prvi iznad crte. Kaljari je 14. na tabeli sa 27 bodova.

Fudbaleri Intera pobedili su kao domaćini Spal sa 2:0. Golove su postigli Mateo Politano u 67. i Roberto Galjardini u 77. minutu.

Inter je zabeležio 15. pobedu u Seriji A i četvrti je na tabeli sa 50 bodova, bodom manje od gradskog rivala Milana, koji zauzima treće mesto. Spal je pretrpeo 14. poraz i zauzima 16. mesto na tabeli sa 23 boda i ima dva više od Bolonje, koja je prva u zoni ispadanja.

Torino je nastavio niz dobrih rezultata, pošto je u gostima pobedio Frosinone sa 2:1. Frosinone je poveo u 42. minutu golom Luke Paganinija, a pobedu Torinu doneo je dvostruki strelac Andrea Beloti u 56. i 78. minutu. Posle 16. poraza Frosinone je pretposlednji na tabeli sa 17 bodova.

Torino je šesti na tabeli sa 44 boda, koliko ima i petoplasirana Roma, kao i sedmoplasirana Atalanta, koja je pobedila Sampdoriju sa 2:1. Klub iz Bergama poveo je 50. minutu preko Duvana Sapate, a izjednačio je Fabio Kvaljarela u 67. minutu iz jedanaesterca. Konačan rezultat postavio je Robin Gosens u 77. minutu.

Napoli je sa gostovanja Sasuolu uspeo da u Napulj odnese bod. Poveo je domaći tim golom Berardija u 52. minutu, a izjedančenje je doneo Insinje u 86.

U skromnijem meču nego što se očekivalo u najavi susreta, fudbaleri Fiorentine i Lacija remizirali su 1:1 u poslednjem meču nedeljnog programa 27. kola italijanske Serije A.

U meču odigranom u Firenci koji je obeležio duel dvojice srpskih reprezentativaca Sergeja Milinkovića Savića i Nikole Milenkovića goste je u vođstvo doveo Ćiro Imobile u 23. minutu, nakon što se u maniru pravog napadača odlično izborio za poziciju da zatrese mrežu.

Dugo je na semaforu stajao ovaj rezultat dok Lukas Murijel nije doneo izjednačenje domaćem timu na asistenciju Kevina Miralasa i uspostavio konačnih 1:1.