DOČEKALI SMO I TO: Bajern razbio Volfsburg i pretekao Borusiju! Menhengladbah se izjednačio sa Lajpcigom!
Fudbaleri Bajerna iz Minhena, Foto: EPA/Lukas Barthtuttas

BUNDESLIGA, 25. KOLO

Bajern je prvi na tabeli zbog bolje gol razlike (62:27, Borusija 61:28).

Fudbaleri Bajerna iz Minhena ubedljivo su savladali Volfsburg sa 6:0 na domaćem terenu u 25. kolu Bundeslige.

Ovom pobedom bavarski tim se izjednačio sa Borusijom iz Dortmunda po broju bodova (oba tima imaju po 57), ali je Bajern prvi na tabeli zbog bolje gol razlike (62:27, Borusija 61:28). Dva gola postigao je Robert Levandovski u 37. i 85. minutu, a pogađali su još Gnabri (34.), Miler (76.) i Kimih (82.).

Borusija iz Dortmunda boriće se do kraja za šampionsku krunu. Doskorašnji lider nemačkog prvenstva pobedio je Štutgart sa 3:1. Iako je delovalo da će meč da bude završen bez pobednika to se nije desilo.

Borusija je povela preko Rojsa u 62. minutu sa penala, a izjedančio je Kempf u 71. Na 2:1 povisio je Alkaser, a konačan rezultat postavio je Pulišić u drugom minutu nadoknade.

Frajburg je pobedio Hertu sa 2:1. Srpski fudbaler Marko Grujić odigrao je svih 90 minuta za berlinski tim i zaradio žuti karton. Prvi strelac na meču bio je Petersen preko koga je Frajburg poveo u 27. minutu. Tragičar utakmice je Grujićev saigrač Ibišević koji je postigao gol za izjedančenje, a zatim pogodio sopstvenu mrežu čime je poklonio tri boda domaćem timu.

Borusija iz Menhegladbaha je pobedila Majnc na gostujućem terenu sa 1:0 i izjedančila se sa Lajpcigom po broju bodova. Strelac za goste bio je Elvedi u 63. minutu.

Bundesliga, 25. kolo

Petak

Verder - Šalke 4:2 (1:1) (Rašica 31, 73, Kruse 51p, Harnik 90+4 - Embolo 26, 85)

Bajern Minhen - Volfsburg 6:0 (2:0) (Gnabri 34, Levandovski 37, 85, Miler 76, Kimih 82)

Frajburg - Herta 2:1 (1:0) (Petersen 27, Ibišević 80ag - Ibišević 77)

Lajpcig - Augsburg 0:0 (0:0)

Majnc - Borusija Menhengladbah 0:1 (0:0) (Elvedi 63)