IDEALAN ROĐENDANSKI POKLON ZA ZVEZDU, ALI I MILOJEVIĆA: Crveno-beli zgazili Zemun i oborili Muslinov rekord!
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Starsport©

Superliga, 26. KOLO

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

Objavljeno: 20:04h

Fudbaleri Crvene zvezde su u slavljeničkoj atmosferi pobedili Zemun sa 4:0 (2:0). Slavljen je 74. rođendan kluba, ali i 49. Vladana Milojevića, trenera crveno-belih.

Ono što je možda još i važnije je činjenica da je ovo bila 52. utakmica crveno-belih zaredom na kojoj nisu poraženi u Superligi, te je na taj način oboren rekord koji je postavila ona ekipa koju je sa klupe predvodio Slavoljub Muslin.

Zvezda je povela u 31. minutu iz jedanaesterca. Duel Gajića i Azemovića, sudija Šegrt je okarakterisao kao najstrožu kaznu, a Marko Marin bio je neumoljiv sa bele tačke.

Marin je igru napustio u 37. minutu zbog lakše povrede, a na teren je ušao Lorenco Ebesilio. Zvezda je drugi pogodak postigla u 42. minutu, kada je Dejan Joveljić rutinski realizovao sjajan pas Pavkova i matirao Miloševića.

Već u sedmom minutu nastavka dosuđen je još jedan jedanaesterac za domaće.

Vučić je lagano povukao Jovelljić, ali dovoljno da Široki pokaže na kreč. Loptu je uzeo Milan Pavkov i prevario Miloševića za vođstvo od 3:0, a konačnih 4:0 postavljeno je autogolom Zlatkovića.

Crveno-beli su opet na sedam bodova viška u odnosu na Radnički.

Sva dešavanja sa meča možete da pratite uz "lajv-blog"...

80' 21.318 gledalaca je na tribinama...

68' GOOL! Centaršut Filipa Stojkovića, koji danas igra levog beka, loptu je u mrežu smestio igrač Zemuna Zlatković. 4:0 vodi domaćin!

59' Nova šansa za crveno-bele, Joveljić je izblokiran. U međuvremenu, umesto Pavkova ušao je Vukanović.

53' Vučić skrivio penal za Crvenu zvezdu! PAVKOV SIGURAN! 3:0 vode crveno-beli, nastavljena je golgeterska serija momka koji je srušio Liverpul!

46' Počeo je drugi deo igre! Izmena u Zemunu, umesto Luke Sinđića ušao je Miloš Tošeski, bivši kapiten omladinaca Brodarca, koji su igrali omladinsku Ligu šampiona pre godinu i po dana.

POLUVREME!

42' DEJAAAAN JOVELJIIIIIIIIĆ! Kada god je na terenu, mladi as postiže golove. Ovoga puta, asistirao mu je Milan Pavkov. Po svemu sudeći, rekord će biti oboren, 52 uzastopne utakmice bez poraza.

37' Marko Marin se povredio, umesto njega je na terenu Lorenco Ebesilio.

31' 1:0! MARKO MARIN STRELAC ZA ZVEZDU SA BELE TAČKE! Penal je skrivljen nad Gajićem.

28' Lepa asistencija Marka Marina za Dejana Joveljića, koji nije uspeo da zahvati loptu u petercu, pa je golman Milošević imao lagan posao.

25' Odličan udarac Filipa Kukuličića, ali je dobro odbranio Milan Borjan i odbio loptu u korner.

22' Šutirao je Joveljić, ali mlako. Lagano je to odbranio golman Milošević.

13' Miran meč za sada, i Taurunumi i Delije su imali po jednu bakljadu.

Taurunum Bojsi
Taurunum Bojsi foto: Espreso.co.rs
Bakljada Delija
Bakljada Delija foto: Espreso.co.rs

3' Po jedna šansa na obe strane, ali obe su završile pored gola. Ivanić je centrirao za Pavkova, ali ovaj nije uspeo da pogodi metu.

17.47 - Pogledajte kako izgleda stadion 15-ak minuta pre početka meča.

1 / 2 Foto: Espreso.co.rs

17.22 - Evo i sastava. Dejan Joveljić u prvoj postavi!

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Savić, Babić, Gajić – Jovičić, Jovančić – Joveljić, Marin, Ivanić - Pavkov.

ZEMUN (4-2-3-1): Milošević – Mijailović, Azemović, Zlatković, Vučić – Kiso, Kukuličić, Nešović, Sinđić, Ilić - Vidić.