HRVATSKA OBEZBEDILA DVA MESTA U ELITI: Dinamo ima čemu da se nada, Napoli uništio Salcburg, Arsenal poražen od Rena
Liga Evrope, Foto: EPA/Yoan Valat

liga evrope, osmina finala

U derbiju osmine finala Ajntraht i Inter su, potpuno neočekivano, odigrali bez golova u Frankfurtu.

Prilika je bilo sijaset na obe strane. Više ih je imao domaći tim, ali su gosti propustili najbolju. U 22. minutu je dosuđen jedanaesterac za Inter posle prekršaja nad Lautaro Martinezom, ali je udarac Brozovića na fantastičan način zaustavio Kevin Trap.

Luka Jović
Luka Jović foto: AP

U drugom poluvremenu je dominirao Ajntraht, prilike su propuštali Da Kosta, Hintereger i Jović, dok je poništen gol Aleru, zbog ofsajda, u 51. minutu. Pored Luke Jovića, ceo meč za domaći tim odigrali su i Mijat Gaćinović i Filip Kostić.

”Žuta podmornica” je slavila u Rusiji protiv Zenita, koji je sa kapitenskom trakom predvodio Branislav Ivanović. Ibora je doveo goste u vođstvo u 3. minutu, ali je samo dva minuta kasnije poravnao Iranac Serdar Azmun.

U nastavku je Moreno glavom pogodio za novo vođstvo gostiju, a priliku za izjednačenje imao je Ivanović, čiji je udarac glavom zaustavio Fernandez. Kazna je usledila ubrzo, kada je Morlanes poslao projektil u mrežu ruskog tima za konačnih 3:1.

Hrvatska će od naredne sezone imati dva pretstavnika u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

To je isključiva zasluga Dinama iz Zagreba, koji je odličnim rezultatima doneo mnogo bodova za nacionalni koeficijent.

”Modri” su večeras na Maksimiru savladali portugalsku Benfiku, a jedini gol postigao je Bruno Petković sa bele tačke u 38. minutu. Imali su domaći nekoliko prilika da trijumf učine i ubedljivijim, ali su šanse propuštali Gojak, Olmo, Kadzior i, u samom finišu Mario Situm. Andrija Živković je igrao poslednjih 20 minuta u dresu Benfike.

Iznenađenje se dogodilo i u Sevilji, pošto su na ,,Sančez Pishuanu” domaća Sevilja i Slavija iz Praga igrali 2:2.

Svi golovi pali su u prvom poluvremenu, a Andalužani su dva puta vodili, da bi Česi stizali njihovu prednost i ostvarili sjajan rezultat pred revanš u Pragu.

Čelsi je na svom terenu lako savladao kijevski Dinamo rezultatom 3:0.

Strelci su bili Pedro, Vilijan i Hadson Odoj, a teško je verovati da ukrajinski velikan može da napravi neko čudo u revanšu za nedelju dana.

Napoli je bio bolji od Salcburga u utakmici koju su sa posebnom pažnjom pratili navijači Crvene zvezde koja je ove jeseni igrala protiv oba kluba u Ligi šampiona, a pobedu je odneo tim iz Napulja rezultatom 3:0.

Golove za tim iz Italije postigli su Milik i Ruiz, a Onguene je postigao autogol i tako verovatno zapečatio sudbinu austrijskog prvaka u ovoj evropskoj sezoni.

Ajntraht – Inter 0:0

Zenit – Viljareal 1:3 (1:1) Azmun 35’ – Ibora 33’, Moreno 64’, Morlanes 71’

Sevilja – Slavija 2:2 (2:2) Ben Jeder 1’, El Hadadi 28’ – Štoh 25’, Kral 39’

Ren – Arsenal 3:1 (1:1) Burižo 42’, Monreal 65'(ag), Sar 88’ – Ivobi 4’

Dinamo Zagreb – Benfika 1:0 (1:0) Petković 38'(p)

Čelsi – Dinamo (K) 2:0 Pedro 17, Vilijan 65

Napoli – Salcburg 3:0 Milik 10, Ruiz 18, Onguene 58ag

Valensija – Krasnodar 2:1 Valensija 12, 24 - Klason 64