COPY PARIS, PASTE PORTO: Kakvo ludilo na mečevima Lige šampiona - poznata još dva učesnika četvrtfinala!
Romelu Lukaku dao je dva gola PSŽ, Foto: AP

LIGA ŠAMPIONA, OSMINA FINALA

Sva dešavanja sa mečeva Lige šampiona mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona pobedom nad PSŽ u Parizu od 3:1 posle prave drame na utakmici.

Neverovatan meč Lige šampiona u Parizu rešen je u trećem minutu nadoknade vremena kada je Markus Rašford iz jedanaesterca postigao gol odluke.

Dva puta je Romelu Lukaku zatresao mrežu domaćina, i Bernat je postigao gol za Francuze, ali dalje ide tim koji je u Pariz stigao bez desetorice igrača i u čijem timu su se u finalnom delu susreta našli juniori Čong i Grinvud.

U drugom, takođe interesantnom meču Porto je izbacio ekipu Rome posle produžetaka i slavio sa 3:1.

Totalna ludnica je viđena večeras, a Roma je posle penala morala da pakuje kofere i vrati se u Rim.

Roma je u prvom meču na svom Olimpiku slavila sa 2:1, ali je primila tri gola na gostovanju, a dala samo jedan, tako da će morati da se oprosti od Lige šampiona.

Porto je do konačnog trijumfa stigao nakon penala u 117. minutu koji je realizovao Aleks Teles.

Podsetimo, Roma je u prvom meču na svom Olimpiku slavila sa 2:1

KRAJ MEČA: Porto ide dalje!

118' - GOOOL: Teljes vodi Porto u četvrtfinale Lige šampiona! Kakva ludnica večeras!

117' - PENAL ZA PORTO: Mogu li Portugalci da izbace Romu kao i Mančester ekipu PSŽ-a?

105' - Kraj prvog produžetka

100' - Opasna kontra Rome, samo gol aut na kraju

94' - Mnogo sreće za Romu, promašaj Marege

90' - Produžeci su na meču između Porta i Rome

90+10- Sudija je produžio meč sedam minuta - KRAJ MEČA!

90+3 - GOOOOL! Rašford siguran sa penala

90' - PENAL ZA MANČESTER! Dalo je šutirao, lopta je pogodila u ruku Kimbepea, Skomina je konsultovao VAR tehnologiju i dosudio penal za Crvene đavole.

87' - Izmena u Mančesteru, u igri je Grinvud umesto Janga.

83' - AUUUU KAKVA ŠANSA ZA PSŽ! Mbape se okliznuo ispred gola Mančestera, a Bernat je pogodio stativu.

82' - Roma promašuje šansu za izjedančenje.

81' - Izmena u Mančesteru, na terenu je Čong umesto Pereire.

78' - Korner je za PSŽ, ali je Di Marija poslao lošu loptu ka Daniju Alvešu. Porto je napravio izmenu, na terenu je Andrade umesto Soaresa.

75' - Krenuo je Di Marija u prodor, prosledio loptu do Mbapea kome je pobegla lopta.

71' - Nova šansa za Parižane, ali ostaje 2:1 za goste. Pokušala je Roma, ali Portoi dalje ima prednost.

70' - Draksler i Kerer (PSŽ) napuštaju igru. Draksler se povredio. U Igri su Paredes i Munije.

69'- Izmena u timu Porta, umesto Korone na terenu je Brahimi.

68' - Pokušao je Džeko da izjednači, ali ništa od toga.

64' - Pokušavaju fudbaleri PSŽ da izjednače, ali i dalje vodi Mančester.

62' - Pokušao je Pereira, ali je Olsen siguran na golu Rome.

60' - Di Marija pokušava iz daljine, ali je spreman De Hea ostaje 2:1 za Crvene đavole

58' - Sukob Džeka i Pepea! Naslonili su glave jedan na drugog, Bosanac je iskusno pao, a Čakir je dao žuti karton obojici fudbalera.

56' - Di Marija je pogodio gol, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

53' - GOOOOL! Pritisak se isplatio, vodi Porto sa 2:1. Strelac je Marega.

51' - Ponovo šansa za Porto, Marega šutira pored gola

49' - Kakva šansa za Porto, ali Soares propušta stopostnu šansu iz peterca.

POČELA SU DRUGA POLUVREMENA U PARIZU I PORTU!

POLUVREME! Mančester vodi sa 2:1 u PArizu, nerešeno igraju Porto i Roma - 1:1)

45' - Minut nadoknade u Parizu, dva u Portugaliji.

41' - Nova šansa za Mančester, ali je oprezan Bufon.

37' - GOOOOL! 1:1 u Portugaliji, strelac za Romu sa penala je De Rosi.

36' - Pokušao je Rašford, lopta je otišla pored gola, ali je dosuđen ofsajd. U Portugaliji je penal za Romu.

35' - Izmena u Mančesteru Baili izlazi u igru će Dalo.

30' - GOOOOL! Gol za Mančester junajted. Raspalio je Rašford, loptu je ispustio Bufon, a iz prikrajka ju je čelao Lukaku koji je pogodio gol.

27' - GOOOOL! Vodi Porto protiv Rome. Strelac je Soares. Iako su igrači Rome signalizirali ofsajd, sudija Čakir je konsultovao VAR tehnologiju, ali je nije poništio gol Porta.

23' - Napadaju Porto i PSG, za sada mreže miruju u Portugaliji, u Parizu je nerešeno (1:1).

21' - Pokušao je Porto, ali je lopta otišla preko gola.

20' - Pokušao je i Di Marija za PSG.

19' - Ponovo se Bernat (PSŽ) našao u šansi za gol, ali je De Hea odbranio

18' - Požuteo je i Herera u timu Porta.

16' - Mbape šutira ga golu De Hee, ali pogađa spoljni deo mreže.

15' - Žuti karton dobija Zaniolo.

14' - Pokušao je Dani Alves za Parižane, ali preko gola.

13' - Pokušava Porto, ali bez uspeha za sada.

12' - GOOOOL! 1:1 u Parizu, Bernat je strelac.

10' - Napadaju Parižani gol Đavola. Porto promašuje šansi

8' - Interveniše golman Porta.

7' - Propuštaju šanse PSG i Porto.

2' - GOOOL! Mančester dolazi u vođstvo golom Lukakua.