SL: Dinamo i dalje neporažen u nastavku, Čuka jedva do pobede, Voždovac nastavlja po receptu 'toplo-hladno'
Superliga Srbije, 25. kolo, Foto: Filip Plavčić

superliga srbije, 25. kolo

Vojvodina dočekuje Spartak od 18 časova

Odigrano je šest utakmica vanrednog 25. kola Superlige Srbije.

Prvi na teren izašli su Zemunci i novosadski Proleter na stadionu u Gornjoj Varoši. Meč je okončan bez pobednika, i bez golova, što je ishod koji je više zadovoljio goste. Domaćin nastavlja borbu za opstanak, a novajlija za plasman u Plej of.

Golova nije bilo ni u Šapcu, ali to više nije ni vest. Mačva nije postigla gol na šest poslednjih utakmica u ligi, dakle više od 540 minuta, a pet, od šest mečeva, završeni su najnepopularnijim rezultatom 0:0. Danas je bod iz grada na Savi odneo poslednjeplairani Dinamo iz Vranja, koji je još neporažen u nastavku prvenstva.

Fudbaleri Dinama iz Vranja osvojili su novi bod
Fudbaleri Dinama iz Vranja osvojili su novi bod foto: Starsport©

Bez pobednika bilo je i na Banjici, što nikako nije po volji ”građevinarima”. Rad je sva četiri puta, od nastavka sezone, odigrao nerešeno, ali se nije pomakao sa dna tabele. Trenutno su na 14. mestu sa samo dva boda više od Zemuna i Dinama, koji zauzimaju poslednja dva.

Fudbaleri Rada remizirali su sa Bačkom
Fudbaleri Rada remizirali su sa Bačkom foto: Starsport©

Uzbudljivo je bilo na Banovom Brdu, Kruševljani su dobili prvo poluvreme golom Ivanovića, ali je Stevanović izjednačio na samom startu nastavka. U 58. minutu Mudrinski je propustio da realizuje jedanaesterac za domaćina, ali je Čukarički ipak stigao do pobede, i to u 89. minutu, golom mladog Mara Šarića, koji je u igru ušao u 72. minutu, a neposredno nakon gola je i isključen.

Pobeda 'brđana' nad Napretkom
Pobeda "brđana" nad Napretkom foto: Starsport©

Preokrenuo je i Radnik u Surdulici i ostao na mestu koje vodi u Plej of. ”Zmajevi” su prvi poveli na jugu Srbije, strelac je bio Arsić već u 5. minutu, ali su do poluvremena Zlatanović i Ristović doneli preokret, a ispostavilo se, i trijumf svom timu.