NIŠLIJE OSVOJILE BEOGRAD: Radnički naneo prvi poraz Zoranu Mirkoviću na klupi Partizana!
Rikardo u akciji, Foto: Starsport©

SUPERLIGA, 25. KOLO

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

Objavljeno: 20:15h

Fudbaleri Partizana izgubili su od Radničkog iz Niša sa 1:0 u derbiju 25. kola Superlige Srbije.

Jedini strelac na meču bio je Haskić u 41. minutu kome je to bio 17. gol u sezoni. Imali su crno-beli inicijativu tokom meča, a Nišlije su čekale šansu iz kontre. Kada su gosti uspeli da se oslobode pritiska došao je i gol. Kraj prvog poluvremena obeležilo je i uvredljivo skandiranje navijača Partizana upućeno treneru tima iz Niša Nenadu Lalatoviću.

Pokušavao je Partizan u drugom poluvremenu da napadne još jače uvođenjem trećeg napadača. Napadačku trojku činili su Rikardo, Nikolić i Georgijević koja nikada nije igrala zajedno do duela sa Nišlijama.

Najbolju priliku za Partizan propustio je Rikardo u 61. minutu. Sa ivice peterca je šutirao, ali je lopta pogodila stativu. Pokušavali su crno-beli da izjednače, ali nisu uspevali što zbog dobre odbrane niške ekipe što zbog nepreciznih šuteva.

Ovom pobedom Radnički je ostao drugi na tabeli sa 62 boda, a Partizan je treći sa 11 bodova manje. Ovo je ujedno i prvi poraz Zorana Mirkovića otkad je preuzeo klupu tima iz Humske. Po završetku utakmice, navijači crno-belih su počeli da skandiraju: "Uprava napolje".

Kraj! Partizan je izgubio od Radničkog.

90' - Biće četiri minuta sudijske nadoknade.Šćekić je šutirao pored gola posle kornera.

89' - Izmena i u Radničkom izalzi Haskić ulazi Nikodijević.

88' - Iz igre u Partizanu izlazi Kosović, a na teren će Stevanović.

86' - Izmena kod Lalatovića, umesto Ranđelovića u igri je Petrović.

85' - Šutirao je Pantić spoljnom, Ristić boksovao, a Nikolić nije uspeo da postigne gol.

83' - Izbio je Rikardo sam pred šesnaesterac, ostavio loptu za Nikolića koji je loše reagovao.

81' - Kosović je uputio centaršut, a Ristić teškom mukom izbacuje u korner. Posle kornera fudbaleri Radničkog su izbacili loptu iz šesnaeterca.

80' - Žuti karton dobio je golman Radničkog Ristić zbog odugovlačenja.

79' - Ponovo Rikardo, ali preko gola.

75' - Menja Lalatović, umesto Kojaševića u igri je Rijota

71' - Mirković baca sve karte na napad. Umesto Đerleka, u igri je Georgijević.

69' - Odličan pas Kosovića, ali je dosuđen ofsajd za njegovog saigrača.

66' - Partizan nije iskoristio korner, a u nastavku akcije je dosuđen slobodan udarac sa oko 27 metara za crno-bele. Šutirao je Pantić, ali je lopta završila preko gola.

65' - Otvorio je kontru Radnički, ali odbrana crno-belih zaustavlja Haskića.

63' - Žute kartone dobili su i Pantić i Bondarenko zbog konflikta.

61' - Rikardo ne koristi šansu! Sa ivice peterca napadač Partizana je pogodio stativu!

54' - Pritiska Partizan, a šansu je propustio Rikardo.

52' - Pokušali su Rikardo i Pantić, ali je Ristić odbranio udarce Partizanović igrača. Na drugoj strani, Haskić je dobio žuti karton zbog neopreznog starta.

47' - Centrirao je Pantić iz kornera, ali je prebacio Nikolića kome je falilo pola koraka da uputi bolji šut glavom.

46' - U timu Partizana, u igru ulazi Danilo Pantić umesto Zorana Tošića. Prvi žuti karton na meču dobio je Đorđević (Radnički).

Počinje drugo poluvreme!

POLUVREME! Pred kraj prvog dela igre, navijači su počeli da vređaju Nenada Lalataovića, trenera Radničkog iz Niša.

45' - Pokušava Đerlek, ali od svega korner. Ostaje nepromenjen rezultat.

41' - GOOOOL! 17. gol u sezoni postiže Haskić. Loše je intervenisao Pavlović, a lukavi napadač je sproveo loptu u mrežu.

38' - Ušao je Haskić u šesnaesterac, ali ga saigrači nisu ispratilipa je propala nova šansa za Nišlije.

36' - Pokušao je Radnički, ali ostaje 0:0.

33' - Probao je Haskić, ali samo korner za Radnički posle koga je šut Ranđelovića završio preko gola Partizana.

1 / 5 Foto: Starsport©

30' - Pokušao je Nemanja Nikolić, ali bez rezultata.

28' - Pustili su fudbaleri Radničkog Pavlovića da centrira, ali je lopta završila u rukama golmana Ristića.

25' - Dvojica fudbalera niškog tima su okružila Rikarda, ali ništa od slobodnog udarca.

22' - Korner za Radnički. Centrirao je Drinčić, ali je intervenisao Rikardo.

19' - Nova šansa za crno-bele, ali Miletić šutira pored gola.

16' - Tošić je centrirao iz kornera, ali je opet intervenisala odbrana Nišlija.

13' - Radnički je preuzeo inicijativu, ali nijedan tim nema pravih šansi.

5' - Iako je ulaz na stadion u Humskoj bio besplatan, na južnoj tribini nema mnogo Grobara.

Nema mnogo navijača na Jugu
Nema mnogo navijača na Jugu foto: Espreso.co.rs

3' - Centaršut iz kornera je izvep Tošić, ali je Drinčić intervenisao.

18.00 - Počeo je meč!

17:20 - Sastavi oba tima

17:15 - Stadion u Humskoj pred duel Superlige između Partizana i Radničkog iz Niša.