AKO JE LUKA MODRIĆ NAJBOLJI NA SVETU, ŠTA JE DUŠAN TADIĆ: Srbin uništio Real! Loris začarao mrežu Totenhema!
Dušan Tadić je zadavao glavobolje igračim Reala, Foto: EPA/Rodrigo Jimenez

1/8 FINALA LIGE ŠAMPIONA

Sva dešavanja sa mečeva mogli ste da pratite uz lajv-blog na Espresu.rs.

Objavljeno: 23:14h

Fudbaleri Ajaksa i Totenhema plasirali su se u četvrfinale Lige šampiona pošto su u revanš mečevima osmine finala savladali Real Madrid odnosno Borusiju iz Dortmunda.

Holandski tim je od početka meča u Madridu pokazao šta želi. Odličnu partiju pružio je Dušan Tadić koji je udelio saigračima dve asistencije i postigao gol. Odavno niko nije tako ponizio Real na domaćem terenu kao što je to učinio Ajaks koji je slavio sa 4:1. Poveli su Kopljanici u 7. minutu preko Zijaha kome je asistirao srpski reprezentativac. Posle 11 minuta, ponovo je Tadić poslao loptu do saigrača, a strelac je bio Neres.

U drugom poluvremenu, odličnu partiju, Srbin je krunisao golom u 62. minutu. Sudija Brih je konsultovao VAR pošto je u začetku akcije lopta izašla van terena, a posle dugog većaanja gol Tadića je priznat. Na 3:1 smanjio je Asensio u 70. minutu, a konačan rezultat postavio je Šene prelepim golom iz slobodnog udarca u 72. minutu. Kako nesreća ne ide sama, Naćo je dobio crveni karton u nadoknadi vremena.

Na utakmici u Dortmundu, Totenhem je pobedio sa 1:0. Imala je Borusija svoje šanse, ali je promašila sve što je mogla naročito u prvom poluvremenu, a i golman Pevaca Loris je sjajno branio. U nastavku se potvrdilo pravilo da ako ne iskoristiš prilike da te stigne kazna.

U 49. minutu, Kejn je iskoristio odličan pas Sisoka i doveo Totenhem do vođstva i ispostaviće se pobede.

KRAJ! U četvrfinalu su Totenhem i Ajaks.

94' - Načo (Real) dobija crveni karton.

90' - Dva minuta je produžena utakmica u Dortmindu, a pet u Madridu.

87' - Umesto Kazemira u Realu je ušao Valverde.

86' - Opet Tadić je proigrao Zijaha, ali on nije uspeo da postigne gol. U Dortmundu, Kejn je ponovo pogodio mrežu, ali je pogodak poništen zbog ofsajva engleskog reprezentativca.

83' - Kako su se sada obrukali igrači Reala! Modrić je uputio loptu ka Benzemi koji se okliznuo, a udarac Bejla je odbranio Onana.

80' - Izmena u Ajaksu, umesto Mazruija u igri je Vetlman.

U Dortmundu je šansu za Totenhem propustio Sisoko.

76' - Pokušao za Borusiju Pulišić, ali ostaje 1:0 za londonski tim.

74' - Umesto Neresa u igru je ušao Dolberg.

73' - Umesto Šenea u ekipi Ajaksa u igri je De Vit.

72' - GOOOOL! Šene pogađa za Ajaks - 4:1.

Gol Šenea pohvalio je i legendarni Holanđanin Patrik Klajvert.

71' - GOOOL! Asensio da je nadu Realu. Madriđanima su potrebna još dva gola.

Umesto Sona u timu Totenhema u igri je Lamela

62' - GOOOOL! Tadić je sjajnu partiju krunisao pogotkom, ali je sudija Feliks Brih pozvao VAR tehnologiju zbog toga što je u akciji koja je prethodila lopta izašla u aut, ali sudije to nisu primetile. Posle dugog većanja odlučeno je da se gol prizna.

Na meču u Dortmundu, Borusija je izvršila dvostruku izmenu. Umesto Gereirea i Volfa u igri su Larsen i Pulišić.

59' - Tadić je opet uputio sjajnu loptu, ali je sebični Mazrui bio sebičan i pogodio spoljni deo mreže.

58' - Pokušao je Tadić, ali nije uspeo da se namesti na šut. Na drugoj strani, Benzema je pokušao da gađa suprotni ugao, ali je promašio.

55' - Izmena u Totenhemu, umesto Vinksa u igri je Dajer.

54' - Novu šansu za Real propušta Benzema.

52' - Tadić izluđuje odbranu Reala, ali Zijah šutira pored gola.

49' GOOOOOL! Hari Kejn dovodi Totenhem u vođstvo, a Sisoko mu je asistirao. Borusija je kažnjena za neiskorišćene šanse.

48' - Odmah šansa za Real i Borusiju. Za Madriđane su promašili Modrić i Asensio.

22.00 - Počela su druga poluvremena u Madridu i Dortmundu.

21.45 - POLUVREME! Ajaks ima 2:0 golovima Zijaha i Nesera, a u Dortmundu Borusija ima inicijativu, ali Loris je začarao mrežu Totenhema.

45' - Posle kornera Reala, glavom je šutirao Naćo, ali pored gola. U Dortmundu je i dalje bez golova pošto Loris brani sve udarce igrača Borusije.

42' - Bejl je imao šansu, ali je pogodio stativu.

41' - Proigrao je Bejl Asensija, ali je izblokiran njegov šut.

37' - Napada Borusija, ali Loris odlično brani.

34' - Neoprezni Bejl je dodao loptu do igrača Ajaksa, a Kurtoa je odbranio udarac Zijaha. Na drugoj strani je Onana loše intervenisao, ali je sreća bila na strani Ajaksa.

31' - Odličnu su izneli loptu Benzema i Modrić, a Vinisijud Žunior je sam ušao u šesnaesterac i pogodio spoljni deo mreže pri čemu se i povredio. Umesto njega će na teren Marko Asensio. Šansu za Totenhem je propustio Soni.

30' - Totenhem propušta priliku, bez golova u Nemačkoj.

28' - Izmena u Realu. Umesto povređenog Lukasa Vaskeza, na teren će Geret Bejl.

25' - Imao je Tadić šansu, ali je njegov šut zaustavio Kurtoa.

23' - Pokušao je Real, ali samo korner, jer je Onana sjajno odbranio

22' - Neres promašuje stoprocentnu šansu za treći gol Ajaksa.

21' - Bolje šanse ima Borusija.

20' - I dalje bez golova u Dortmundu.

18' - GOOOOL! Pokušao je ponovo Varan, a na drugoj je ponovo Tadić proigrao saigrača. Ovoga puta Neser je poslao loptu iza leđa Kurtoe.

16' - Imao je Totenhem šansu, a šansu za Borusiju je propustio Alkaser.

13' - Borusija napada, ali odbrana Totenhema sve rešava.

9' - Pokušao je Vinisijus, ali brani golman Ajaksa.

7' - GOOOOL! Na asistenciju Tadića, Zijah pogađa mrežu Reala.

6' - Ima inicijativu Borusija.

4' - Pokušao je Varan za Real, ali je prečka spasila Ajaks.

2' - Sjajna koreografija navijača Borusije.