MORATA NASTAVLJA DA REŠETA: Atletiko prestigao Real, Slepi miševi progledali - Valensija nije remizirala!
Alvaro Morata nastavlja da rešeta mreže u Primeri, Foto: EPA/Juan Herrero

PRIMERA, 26. KOLO

Atletiko je od 62. minuta imao igrača manje, zbog drugog žutog kartona Kokea, ali domaćin to nije iskoristio

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Real Sosijedad u gostima sa 2:0, u 26. kolu Primere.

Jedini strelac u San Sebastijanu je bio Alvaro Morata u 30. i 33. minutu. Atletiko je od 62. minuta imao igrača manje, zbog drugog žutog kartona Kokea, ali domaćin to nije iskoristio.

Fudbaleri Eibara pobedili su na svom terenu Seltu sa 1:0, a jedini gol postigao je Serhio Enrih u 87. minutu.

Eibar je mogao ranije da povede, ali je Šarles u 67. minutu promašio penal. Trijumfom nad Seltom domaći us prekinuli niz od tri meča bez pobede.

Fudbaleri Hetafea pobedili su u Sevilji Betis sa 2:1 i tako dospeli na četvrto mesto na tabeli koje vodi u Ligu šampiona.

Hetafe je poveo u 20. minutu golom Leandra Kabrere, a prednost je udvostručio Huan Mata u 44. Konačan rezultat postavio je Hoakin u 75. minutu.

U poslednjem meču dana Valensija na svojoj Mestalji savladala zahuktali Bilbao rezultatom 1:0.

Vodeći gol postigao je Rodrigo u 49. minutu utakmice, a pobedu je potvrdio Gameiro u poslednjim trenucima meča.

Slepi miševi su sada na sedmom mestu, dok su Baskijci pali na jedanaestu poziciju španske Primere.

Primera, 26. kolo:

Petak:

Rajo Valjekano - Đirona 0:2 (0:1) (Stuani 30, 85)

Espanjol - Valjadolid 3:1 (1:1) (Iglesijas 1, Hermoso 55, Vu Lei 65 - Alkaraz 17)