POBEDILI POSLE DVA I PO MESECA, I TO KAKO: Štutgart petardirao jadni Hanover! Remi Volfsburga i Verdera!
Slavlje fudbalera Štutgarta, Foto: AP

Bundesliga, 24. kolo

Hanover je 17. na tabeli sa 14 bodova i čeka ga teška borba za opstanak

Fudbaleri Štutgarta pobedili su kao domaćini Hanover sa 5:1, u utakmici 24. kola Bundeslige.

Štutgart je poveo u četvrtom minutu golom Marija Gomeza, a dva gola je zatim postigao Ozan Kabak, 16. i 45. minutu. Jedini gol za Hanover postigao je Žonatas u 68. minutu. Posle toga dvostruki strelac bio je Stiven Cuber, u 78. i 81. minutu.

Štutgart je vezao dve utakmice bez poraza, ali je i dalje u opasnoj zoni, na 16. mestu na tabeli sa 19 bodova. Prvi iznad crte je Augsburg, koji ima dva boda više.

Hanover je 17. na tabeli sa 14 bodova i čeka ga teška borba za opstanak.

Volfsburg i Verder su podelili bodove. Odigrali su nerešeno 1:1. golove su postigli Bruks u 54. i Kruse u 74. minutu.

Petak

Augzbrug - Dortmund 2:1 (1:0) (Ji Dong Von 24, 68 - Alkaser 81)

Bajer Leverkuzen - Frajburg 2:0 (1:0) (Aranguiz 4, Bejli 73)

Ajntraht - Hofenhajm 3:2 (1:1) (Rebić 20, Haler 89, Pacijenca 90+6 - Žoelinton 43)

Herta - Majnc 2:1 (0:0) (Grujić 50, Stark 60 - Stark 46 ag)

Nirnberg - Lajpcig 0:1 (0:1) (Klosterman 40)

Šalke - Dizeldorf 0:4 (0:1) (Lukebakio 35p, Kovnacki 62, 84, Raman 68)

Borusija Menhengladbah - Bajern Minhen 1:5 (1:2) (Štindl 37 - Martinez 2, Miler 11, Levandovski 47, 90+1. penal, Gnabri 75)

Štutgart - Hanover 5:1 (3:0) (Gomez 5, Kabak 16, 45, Cuber 78, 81 - Žonatas 69)

Volfsburg - Verder 1:1 (0:0) (Bruks 54 - Kruse 74)