MIHAJLOVIĆ PORAŽEN: Torino spakovao dva u nadoknadi! Sudija pogurao Juve, Insinje promašio penal za remi sa Damom!
Siniša Mihajlović, Foto: EPA/Stefano Lancia

SERIJA A, 26. KOLO

Dva od tri gola domaći fudbaleri su dali u nadoknadi vremena

Fudbaleri Bolonje poraženi su sa 2:1 na gostovanju Udinezeu u 26. kolu Serije A.

U ovaj duel, tim iz Udina je ušao sa više problema pošto je čak pet igrača povređeno, a Fofana je morao da pauzira zbog parnih kartona. Ekipa Siniše Mihajlovića nije uspela da iskoristi tu činjenicu.

U 25. minutu, dosuđen je penal za domaće, a gol sa bele tačke postigao je De Paul. Bolonja je izjednačila u 39. minutu preko Palasija. Na 11 minuta do kraja golom Puseta, u 79. minutu, Puseto je doneo pobedu Udinezeu.

Torino je pobedio Kjevo sa 3:0 na domaćem terenu. Dva od tri gola domaći fudbaleri su dali u nadoknadi vremena. Poveo je domaći tim u 76. minutu preko Belotija, a po isteku 90. minuta mrežu Kjeva su pogađali Rinkon i Zaza.

Đenova i Frozinone su odigrali bez golova, a meč je obeležio fudbaler gostujućeg tima Kasata koji je dobio crveni karton već u prvom poluvremenu. Sampdorijia je golovima Kvaljarele u 4. i 11. minutu osvojila nova tri boda na gostovanju Spalu. Sve što su domaći uspeli da urade bio je pogodak Kurtića i crveni karton Cjoneka u nadoknadi vremena.

Atalanta je na domaćem terenu pobedila Fiorentinu sa 3:1. Povela je Viola preko Mjurijela u 3. minutu, a domaća ekipa je preokrenula pogotcima Iličića u 28. i Gomeza u 34. minutu. Konačan rezultat je postavio Gosens u 59. minutu.

U poslednjem meču dana Juventus je u gostima u veoma kontroverznom meču, o čemu smo vam već pisali, savladao Napoli sa 2:1 (2:0).

Pogotke su postigli Miralem Pjanić iz slobodnjaka u svom stilu (posle je dobio crveni karton) i Emre Džan u prvom poluvremenu.

Hose Kaljehon je na asistenciju Lorenca Insinjea u 61. minutu uspeo samo da ublaži poraz Napolitanaca koji će se posle ovog meča definitivno žaliti na sudiju Rokija koji ih je opasno oštetio u prvom delu igre.

Inače, Insinje je promašio penal u 82. minutu i tako propustio šansu da donese poravnanje svom timu, pa je Juve već jednom rukom uzeo novi uzastopni Skudeto.

Serija A, 26. kolo

Petak

Kaljari - Inter 2:1 (2:1) (Perišić 31 ag, Pavoleti 43 - Martinez 38)

Empoli - Parma 3:3 (1:2) (Del'Orko 19, Kaputo 59p, Alves 90+1 - Žervinjo 13, Riđoni 45+1, Alves 82)

Milan - Sasuolo 1:0 (1:0) (Lirola 35 ag)

Lacio - Roma 3:0 (1:0) (Kaisedo 12, Imobile 72, Kataldi 89)

Torino - Kjevo 3:0 (0:0) (Beloti 76, Rinkon 90+2, Zaza 90+3)

Đenova - Frozinone 0:0

Spal - Sampdorija 1:2 (0:2) (Kurtić 90+4 - Kvaljarela 4, 11)

Udineze - Bolonja 2:1 (1:1) (De Paul 25p, Puseto 79 - Palasio 39)

Atalanta - Fiorentina 3:1 (2:1) (Iličić 28, Gomez 34, Gosens 59 - Mjurijel 3)

Napoli - Juventus 1:2 (0:2) (Kaljehon 61 - Pjanić 28, Džan 39)