MANČESTER SITI JE PONOVO PRVI, KIKS LIVERPULA: Kad nema Mitrovića, nema ni Fulamovih bodova, Lisice pale u Votfordu
Everton suzbio Liverpul, Foto: AP

PREMIJER LIGA, 29. KOLO

Lester je izjednačio preko Vardija u 75. minutu koji iskoristio odličan Tilemansov pas u dubinu između dvojice Votfordovih fudbalera

Fudbaleri Votforda pobedili su na domaćem terenu Lester sa 2:1 u 29. kolu Premijer lige.

Ova utakmica je bila debitantska za Brendana Rodžersa koji je nedavno došao na klupu Lestera iz Seltika. Malo je falilo da na debiju osvoji i prvi bod. U šestom minutu, Đerar Deulofeu je centrirao sa leve strane, a loptu u mrežu je sproveo Dini za vođstvo domaćeg tima.

Lester je izjednačio preko Vardija u 75. minutu koji iskoristio odličan Tilemansov pas u dubinu između dvojice Votfordovih fudbalera i sa 16 metara pogodio za goste. Pobedu gostima doneo je Andre Grej u drugom minutu nadoknade na asistenciju Troja Dinija.

Kada Aleksandar Mitrović ne daje golove, Fulam ne osvaja bodove. To se pokazalo i sada kada je taj tim poražen na domaćem terenu od Čelsija sa 2:1. Utakmica je rešena već u prvom poluvremenu.

Poveli su Plavci u 20. minutu golom Iguaina, a izjednačio je Čejmbers sedam minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Žoržinjo u 31. minutu.

U poslednjoj utakmici dana, Liverpul je sa Evertonom, gradskim rivalom, odigrao samo 0:0. te je Mančester Siti sada opet zvanično prvoplasirani. Teško da će Klopovi momci do titule sad...

Premijer liga, 29. kolo:

Totenhem – Arsenal 1:1 (Kejn 74p – Remzi 16)

Barnli - Kristal Palas 1:3 (0:1) (Barns 90 - Bardsli 15ag, Batsušaji 48, Zaha 76)

Brajton - Hadersfild 1:0 (0:0) (Andone 79)

Bornmut - Mančester Siti 0:1 (0:0) (Marez 55)

Vulverhempton - Kardif 2:0 (2:0) (Jota 16, Himenez 18)

Mančester Junajted - Sautempton 3:2 (0:1) (Pereira 53, Lukaku 59, 89 - Valeri 26, Vard Praus 75)

Vest Hem - Njukasl 2:0 (2:0) (Rajs 7, Nobl 42 p)

Votford - Lester 2:1 (1:0) (Dini 5, Grej 90+2 - Vardi 75)