RIM JE PLAVO-BELI GRAD: Lacio uništio Romu, crveneo Kolarov! Milan nastavlja da pobeđuje, šest komada u Empoliju!
Ćiro Imobile proslavlja gol protiv Rome, Foto: EPA

Serija A, 26. KOLO

Lacio je razneo Romu u večitom rimskom derbiju sa ubedljivih 3:0.

Nebesko-plavi su ranim golom načeli Vučicu, strelac je bio Kaisedo u 12. minutu i tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

U nastavku nije bilo golova sve do 72. minuta kada je Ćiro Imobile sa bele tačke povećao na 2:0, a Kataldi je u 89. minutu stavio tačku na ovaj meč i tako posle 2 godine doneo radost navijačima Lacija.

Kolarov je u poslednjim trenucima meča zaradio crveni karton, a Sergej Milinković Savić je odigrao ceo susret za pobedničku ekipu.

Lacio je sada na šestom mestu sa 38 bodova uz meč manje, dok je Roma jedno mesto iznad za 44 osvojena boda.

Fudbaleri Milana pobedili su sa 1:0 Sasuolo u 26. kolu Serije A.

Iako se očekivalo da ponovo Pjontek, koji igra sjajno ove sezone, ponovo dovede tim iz grada mode do pobede to se nije desilo. Milanska ekipa je do trijumfa došla autogolom Lirole u 35. minutu i do kraja utakmice se rezultat nije menjao.

Zanimljiviji duel odigrali su Empoli i Parma. Duel je završen bez pobednika 3:3. Poveo je gostujući tim golom Žervinja u 13. minutu, a šest minuta kasnije domaći su izjednačili zahvaljujući Del'Orku. Parmu je u vođstvo doveo Riđoni u prvom minutu nadoknade.

U drugom poluvremenu prštalo je na sve strane. Prvo je sa penala Kaputo pogodio za novo izjednačenje u 59. minutu, a onda je na scenu stupio Portugalac Bruno Alves. Prvo je postigao gol za 3:2 Parme u 82. minutu.

Serija A, 26. kolo

Petak

Kaljari - Inter 2:1 (2:1) (Perišić 31 ag, Pavoleti 43 - Martinez 38)

Empoli - Parma 3:3 (1:2) (Del'Orko 19, Kaputo 59p, Alves 90+1 - Žervinjo 13, Riđoni 45+1, Alves 82)

Milan - Sasuolo 1:0 (1:0) (Lirola 35 ag)

Lacio - Roma 3:0 (1:0) (Kaisedo 12, Imobile 72, Kataldi 89)