RAKITIĆ SRUŠIO REAL: Katalonci slavili za dvocifrenu prednost na tabeli i istoriju!
Ivan Rakitić je bio jedini strelac za Barselonu, Foto: EPA/Juan Carlos Hidalgo

Primera, 26. KOLO

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na lajv - blogu na Espresu...

Fudbaleri Barselone pobedili su Real Madrid na stadionu "Santjago Bernabeu" sa 1:0 u 26. kolu Primere.

Jedini strelac na meču bio je Ivan Rakitić u 26. minutu. Ovakav duel Barselona i navijači su čekali punih 87 godina pošto je, osim što se odlepila na 12 bodova prednosti, povela i u međusobnom skoru i sada ima 96 pobeda u odnosu na rivala. Od 2003. godine, ekipa iz Katalonije je na 25 mečeva zabeležila 13 pobeda u prestonici Španije.

Ovo je ujedno i 23 uzastopni El Klasiko na kome je Barselona postigla gol.

KRAJ MEČA! Barselona je pobedila, preuzela vođstvo u međusobnom skoru i stekla 12 bodova prednosti u prvenstvu.

90'+2 - Imala je Barselona dve šanse u nadoknadi, ali šutevi Kutinja i Mesija nisu bili precizni.

90' - Poslednju šansu imao je Rela, ali je šut Varana zaustavio Ter Štegen. u igru je ušao Semedo umesto Busketsa.

87' - Šutirao je Benzema, ali je Ter Štegen je siguran na mreži.

83' - Asensio je dodao do Benzeme, ali je Pike intervenisao ispred Francuza koji je pokazao upornost, ali nije uspeo da uzme loptu Špancu.

78' - Promena u Barseloni, umesto Dembelea u igri je Kutinjo.

75' - Benzema je centrirao, ali sve Barselonini štoperi raščišćavaju. U timu Reala u igru je ušao Isko umesto Kazemira.

73' - Kazemiro je šutirao, ali je lopta otišla preko gola Barselone.

71' - Prva izmena u Barseloni! Umesto Artura, ušao je Vidal.

70' - Dembele je šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

69' - Opet je Mesi bio u šansi, ali je lopta klizila paralelno sa gol linijom.

65' - Proigrao je Modrić Vinisujusa, ali je mladi fudbaler bio u ofsajdu.

62' - Korner za Barselonu izveo je Dembele, ali je Lengle faulirao Ramosa i dobio žuti karton.

61' - U igru ulazi Asensio umesto Gereta Bejla.

59' - Vinisijus šutira, ali Lengle izbacuje u korner.

58' - Šutirao je Alba, ali je izborio samo korner.

57' - Mesi je proigrao Dembelea, ali je Kurtoa zaustavio šut.

56' - Vinisujus je pokušao, ali Ter Štegen lako čuva mrežu.

55' - Izmena u Realu, na teren će Valverde umesto Krosa.

53' - Pokušao je Bejl, ali Ter Štegen je zaustavio njegov udarac.

51' - Opet nije uspeo Benzema, a na drugoj strani ispred Suareza je intervenisala odbrana Reala.

49' - OFSAJD! Ter Štegen je izboksovao loptu koju je iz kornera uputio Kros, a na metar od gola našao se Benzema koji je ipak bio u nedozvoljenoj poziciji.

48' - Centrirao je Regelion i izborio korner za Real.

46' - Počelo je drugo poluvreme.

POLUVREME!

45' - Modrić je uputio loptu ka Bejlu, ali ništa ni od te šanse. Ramos je zakačio Mesija koji je ostao da leži na travi, a usledio je i mali sukob dvojice kapitena.

Geret Bejl u duelu sa Barseloninim igracima
Geret Bejl u duelu sa Barseloninim igracima foto: EPA/Rodrigo Jimenez

44' - Centrirao je Karvahal, ali Modrić šutira glavom preko gola.

43' - Po levoj strani je prošao Vinisujus, ali mu je lopta prešla preko noge i nije uputio centar šut kako je želeo.

42' - Mesi ponovo pokušava iz slobodnog udarca, ali opet preko gola.

38' - Pokušao je Suarez, ali ostaje 1:0.

36' - Slobodan udarac izveo je Mesi, ali je lopta otišla iznad gola.

35' - Luis Suarez je tražio penal pošto je lopta pogodila Karvahala u ruku.

34' - Rakitić je proigrao Mesija koji je zamalo zakasnio.

Lionel Mesi
Lionel Mesi foto: EPA/Juan Carlos Hidalgo

32' - Korner je izveo Kros, ali na drugoj stativi nije bilo nikoga, lopta je došla do Regaliona, mladog fudbalera Reala koji je zamalo neprecizan.

31' - Centrirao je Modrić, ali su Barselonini defanzivci opet izbacili loptu.

28' - Pokušao je Vinisujus, ali je Ter Štegen zaustavio njegov šut.

26' - GOOOOL! Rakitić pogađa za 1:0. Hrvatski reprezentativac je postigao gol u El Klasiku posle dve godine.

25' - Šansa za Barselonu posle kornera, ali ništa od toga.

22' - Istrčao je Real kontru, a šut Luke Modrića je blokirala odbrana Barselone.

19' - Najbolju šansu ne koristi Mesi.

15' - Nova šansa za Barselonu, ali je jedan od igrača Katalonaca u ofsajdu.

14' - Mesi je poslao loptu ka Dembeleu preko cele odbrane Reala, ali od svega je ostao samo korner.

13' - Pokušao je Kros sa ivice šesnaesterca, ali je Ter Štegen pribran.

11' - Odličnu je loptu poslao Alba ka Suarezu, ali je ispred Urugvajca reagovao Varan i izbacio loptu.

10' - Pokušao je Benzema, ali je otišao previše u stranu i promašio gol Barselone.

Karim Benzema
Karim Benzema foto: EPA/Rodrigo Jimenez

5' - Kazemiro je pogrešio, a šansu da Barselona povede propustio je Mesi.

2' - Opasan je napad imao Real, a Serhio Buskets je dobio prvi žuti karton na utakmici. Ovako rano nije dobijen žuti karton od sezone 2005/06.

20.45 - Počeo je meč.

Sastavi timova

Primera, 26. kolo:

Petak:

Rajo Valjekano - Đirona 0:2 (0:1) (Stuani 30, 85)

Espanjol - Valjadolid 3:1 (1:1) (Iglesijas 1, Hermoso 55, Vu Lei 65 - Alkaraz 17)