GRUJIĆ DRŽI HERTU: Srbi nameštali golove, Ajntraht u poslednjim sekundama do pobede! Petarda Bajerna!
Marko Grujić, Foto: EPA/Clemens Bilan

BUndesLIGA, 24. KOLO

Opet su Srbi bili sjajni u timu Ajntrahta i vodili ekipu do pobede

Srpski fudbaler Marko Grujić postigao je gol za Hertu u trijumfu berlinskog tima od 2:1 nad Majncom u 24. kolu Bundeslige.

Lako se moglo desiti da gosti odnesu ceo plen iz Berlina. U 46. minutu Stark je postigao autogol čime je doveo Majnc u vođstvo. Međutim, radost gostujuće ekipe potrajala je samo četiri minuta, jer je nekadašnji igrač Crvene zvezde izjednačio u 50. minutu. Konačan rezultat postavio je Stark koji se u 60. minutu iskupio za gol u sopstvenoj mreži početkom drugog poluvremena.

Opet su Srbi bili sjajni u timu Ajntrahta i vodili ekipu do pobede nad Hofenhajmom od 3:2. Prvi strelac je bio Ante Rebić koji je doveo Ajntraht u vođstvo u 20. minutu na asistenciju Filipa Kostića. Na dva minuta do kraja poluvremena izjedančio je Žoelinton.

Početkom drugog poluvremena u igru je ušao Luka Jović, ali se on nije upisao u strelce. U 60. minutu, Belfodil dovodi Majnc u vođstvo. Na minut do kraja, Haler izjednačuje na asistenciju Mijata Gaćinovića. Usledila je duga sudijska nadoknada, a strelac je u šesotm minutu nadoknade bio Pacijenca za pobedu frankfurtske ekipe.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su u gostima Borusiju Menhengladbah sa ubedljivih 5:1.

Bajern je zabeležio 17. ovosezonsku pobedu i izjednačio se sa Borusijom Dortmund na vrhu tabele. Oba tima sada imaju po 54 boda.

Na drugoj strani, Menhengladbah je četvrti sa 43 osvojena boda.

Dvostruki strelac za Bajern bio je Robert Levandovski, u 47. i 91. minutu iz penala, a u strelce su se upisali i Havi Martines u drugom, Tomas Miler u 11. i Serž Gnabri u 75. minutu.

Jedini pogodak za domaći tim postigao je Lars Štindl u 37. minutu.

Bajern u narednom kolu dočekuje Volfsburg, dok Menhengladbah gostuje Majncu.

Bundesliga, 24. kolo

Petak

Augzbrug - Dortmund 2:1 (1:0) (Ji Dong Von 24, 68 - Alkaser 81)

Bajer Leverkuzen - Frajburg 2:0 (1:0) (Aranguiz 4, Bejli 73)

Ajntraht - Hofenhajm 3:2 (1:1) (Rebić 20, Haler 89, Pacijenca 90+6 - Žoelinton 43)

Herta - Majnc 2:1 (0:0) (Grujić 50, Stark 60 - Stark 46 ag)

Nirnberg - Lajpcig 0:1 (0:1) (Klosterman 40)

Šalke - Dizeldorf 0:4 (0:1) (Lukebakio 35p, Kovnacki 62, 84, Raman 68)

Borusija Menhengladbah - Bajern Minhen 1:5 (1:2) (Štindl 37 - Martinez 2, Miler 11, Levandovski 47, 90+1. penal, Gnabri 75)