JOŠ JEDAN DERBI O KOM ĆE SE PRIČATI: Ne može bez sudijskih grešaka, Pavkov spasio Zvezdu iz kandži Partizana!
Momenat kada je postignut gol, Foto: Starsport©

159. ligaški duel zvezde i partizana

Sva dešavanja sa terena, ali i mnogobrojna pored, mogli ste da pratite uz Espreso.co.rs...

Objavljeno: 20:21h

Završen je i taj 159. Večiti derbi na Marakani. Crvena zvezda i Partizan su opet odigrali nerešeno 1:1, i to pošto su crveno-beli opet morali da stižu prednost najljućeg rivala, kao i u prvom ovosezonskom susretu.

Međutim, kao ni na tom jesenjem duelu, moralo je da bude sudijskih grešaka, i to drugog pomoćnog arbitra Mihajlovića, koji je u prvom poluvremenu poništio čist gol El Fardua Bena, iako ovaj nije bio u ofsajdu.

Nedugo posle toga, Nemanja Nikolić se najbolje snašao posle greške odbrane Crvene zvezde i doneo prednost crno-belima pred sam kraj prvog dela igre.

Da Partizan opet ostane praznih šaka, pobrinuo se Milan Pavkov, koji je postigao golčinu 74. minutu.

Gledali smo dva drugačija poluvremena, jer je u prvom bolji rival bio gost, a u drugom domaćin, koji je tu dobru igru, ispresecanu mnogim faulovima i svađicama, krunisao izjednačujućim golom.

Međutim, kako su posle prošlog susreta ovih timova iz Partizana mogli da se žale na onaj Boaćijev gol koji je priznao Nenad Đokić, tako sada iz Zvezde mogu da se žale zbog poništenog čistog gola.

Pogledajte i stanje na tabeli posle ovog meča, od koga je najviše profitirao Radnički iz Niša.

KRAJ!!!

85' Nova frka na terenu, Nemanja Nikolić je laktom udario Filipa Stojkovića, to Goran Čaušić nije mogao da mu oprosti, pa je nastala opšta šorka kod Zvezdine klupe.

74' KAKAV GOL MILANA PAVKOVA!!!!!!!! Preplatio se na pogotka izvan kaznenog prostora u velikim utakmicama, Stojković doslovno nije video loptu.

62' Duel Bena i Strahinje Pavlovića u kaznenom prostoru Partizana, tražili su penal crveno-beli, ali su dobili samo korner. U nastavku akcije, na Boaćija je naleteo Nemanja Milunović, momak iz Gane je ostao na travi, pa su mu odmah pritrčali Marko Marin i Nemanja R Miletić kako bi mu pružili prvu pomoć.

60' Posle intervencije Pavlovića, lopta je došla opet do Jovančića, ali je ovoga puta šutirao samo u spoljni deo mreže.

56' Kakva šansa za Jovančića, Stojković mu je izvadio loptu bukvalno sa gol-linije posle jednog kornera.

47' Lepa bakljada Delija na početku drugog poluvremena.

Bakljada Delija
Bakljada Delija foto: Printscreen/Arena sport

46' Počeo je drugi deo igre, Milan Pavkov je ušao na teren, crveno-beli će igrati sa dva špica.

POLUVREME! Partizan ima prednost, ali je Zvezda oštećena pri rezultatu 0:0, jer joj je poništen čist gol. Crno-beli vode pogotkom Nemanje Nikolića, koji nije postignut iz ofsajda, jer je Filip Stojković vratio loptu Borjanu, a ne Kića Kosović, kako se činilo u prvom navratu.

38' Pogledajte kako su Grobari proslavili ovaj gol!

37' PARTIZAN VODI SA 1:0, AUTOGOL NEMANJE MILUNOVIĆA POSLE VEOMA ČUDNE SITUACIJE U KAZNENOM PROSTORU CRVENO-BELIH! Nemanja Nikolić je bio najbliži lopti, ali ju je Milunović smestio u gol!

25' Čarke na terenu. Pavlović je oborio Boaćija, Marin je počeo da se žali sudiji, da bi njegov bivši saigrač iz Olimpijakosa Saša Zdjelar prišao i oborio ga na zemlju. Obojica su dobila po žuti karton.

23' Zvezdi nije priznat čist gol. Pogledajte, kako ništa ne bismo prejudicirali.

21' Šansa za Marka Marina, prva na utakmici za Zvezdu, dobra odbrana Stojkovića.

19' Strahinja Pavlović je dobio žuti karton na debiju u Večitim derbijima. Sada će morati da bude dodatno oprezan.

8' Prva ozbiljnija šansa na meču, Nikolić je ostavio loptu za Rikarda, koji je šutnuo otprilike sa mesta sa kog je u prošlom Derbiju dao gol, ali je ovoga puta Borjan sjajno odbranio.

4' Prvi opasniji napad imao je Partizan preko Zakarića, ali je zaustavljen reprezentativac Bosne i Hercegovine.