BIVŠI GOLMAN PARTIZANA UNIŠTIO OLIMPIJAKOS: Crveno-beli deo Pireja će zauvek da mrzi Bojana Šaranova!
Bojan Šaranov brani jedanaesterac Fortunisu, Foto: Printscreen/Dailymotion

kup grčke u fudbalu

U junaka susreta izrastao je srpski golman

Srpski golman i čuvar mreže grčke PAS Lamije Bojan Šaranov bio je jedan od junaka pobede svoje ekipe nad Olimpijakosom u tamošnjem Kupu.

Lamija se hrabro borila na stadionu ,,Karaiskakis” u Atini i do vođstva su došli u 52. minutu kada je Joan Tomas skrenuo loptu u mrežu crveno-belih. Težili su gosti da sačuvaju prednost do kraja, ali u 86. minutu je Olimpijakos iznudio jedanaesterac.

U junaka susreta izrastao je srpski golman Bojan Šaranov, koji je odbranio penal Kostasu Fortunisu i tako je direktno eliminisao Olimpijakos iz takmičenja, a svom timu obezbedio ukupnu pobedu od 4:3 i plasman u polufinale Kupa Grčke.