OD 3:0 DO 3:3 U ISTANBULU - VEĆ VIĐENO: A ovo je bila slika na poluvremenu derbija Bešiktaš - Fenerbahče!
Otac i sin, navijači Fenerbahčea, plaču na poluvremenu, Foto: Printscreen

Ludi derbi Turske

Istorija već pamti takve utakmice u najvećem turskom gradu

Kroz istoriju smo već viđali ludačke mečeve u Istanbulu kada se jedan tim spašava iako na poluvremenu gubi 3:0. Da, mislimo na čuveno finale Lige šampiona iz 2005. godine između Milana i Liverpula, a sada se na neki način istorija ponovila.

Veliki istanbulski derbi između Bešiktaša i Fenerbahčea završen je nerešenim rezultatom 3:3, i to nakon što je na poluvremenu bilo 3:0 za domaćina.

Nisu mogli ni da slute navijači ni jednog tima šta će se dogoditi za samo 12 minuta u drugom poluvremenu, dok je trajala pauza između dve polovine meča.

Bešiktaš je vodio ubedljivo golovima Gonula i Jilmaza (2), a gostujuće pristalice su bile očajne o čemu svedoči i slika sa tribine, gde otac i sin, navijači Fenera, zajedno plaču nad sudbinom svog tima.

Međutim, onda sledi novo istanbulsko čudo kada od 55. do 67. minuta "kanarinci" prave preokret u meču i stižu do izjednačenja, a potom im je malo falilo i do velikog preokreta i pobede.

Golove su redom davali Zajc, Čiftpinar i Kaldirim koji je "ubio pauka" brutalnim šutem.

Na kraju da pomenemo i da naš Adem Ljajić nije igrao u ovom meču zbog parnih kartona.