BAKSUZNI VELIKI DERBI: Povrede sprečile golove Mančestera i Liverpula! Arsenal ulupao Sautempton!
Od povrede Erere u 21. minutu počeli su problemi za Mančester, Foto: EPA/Peter Powell

PREMIJER LIGA, 27. KOLO

Iako se očekivalo više, remi je izgleda i najpravedniji ishod

Fudbaleri Mančester junajteda i Liverpula odigrali su nerešeno 0:0 u derbiju 27. kola Premijer lige.

Iako se očekivalo više, remi je izgleda i najpravedniji ishod. Posebno kada se ima u vidu da su Crveni đavoli imali velikih problema sa zdravstvenim biltenom i pre početka meča. Zbog povreda meč za Mančester nisu počeli Antoni Marsijal i Nemanja Matić, a niz pehova zadesio Solskjerov tim u prvom poluvremenu.

Prvo je van terena morao Ander Erera u 21. minutu susreta, a četiri minuta kasnije igru je zbog povrede napustio i Huan Mata koga je zamenio Džesi Lingard. Upravo je engleski reprezentativac imao sjajnu priliku u 40. minutu da načne Redse na sjajnu asistenciju Lukakua, ali je Alison pročitao njegovu nameru i spasio gol Liverpula. Međutim, tom prilikom se roviti Lingard povredio pa je u 43. minutu umesto njega na teren ušao Aleksis Sančez.

Ni Liverpul nije ostao imun na povrede. Napadač Roberto Firmino se povredio u 31. minutu pa je Jirgen Klop u igru uveo Danijela Staridža. Mogao je Mančester da dođe do vođstva, ali šut glavom Lukakua nije bio dovoljno precizan kako bi postigao gol. Drugo poluvreme bilo mnogo mirnije pošto je Mančester morao da bude oprezan zbog nemogućnosti izmene, a Redsi nisu bili konkretni u završnicima akcija. Imao je Mančester šansu u finišu preko Smolinga, ali su mreže na "Old Trafordu" ostale netaknute. Nije sve bilo tako crno za Crvene đavole pošto je golman David De Hea uspeo da sačuva mrežu jubilarni 100. put u Premijer ligi.

U drugom meču dana, Arsenal je savladao Sautempton sa 2:0. Tobdžijama je bilo dovoljno samo 17 minuta da pobede rivala.

Poveo je londonski tim u 6. minutu golom Lakazeta na asistenciju Mihtarijana. Posle 11 minuta, Mihtarijan je povisio na 2:0. Tobdžije su posle ove pobede na četvrtom mestu sa 53 boda, jednim više od Mančester junajteda.

Premijer liga, 27. kolo Petak Kardif - Votford 1:5 (0:1) (Bamba 82' - Delofeu 18', 61', 63', Dini 73', 90'+1) Vest Hem - Fulam 3:1 (2:1) (Ćićarito 29', Diop 40', Antonio 90'+1 - Babel 3) Subota Barnli - Totenhem 2:1 (0:0) (Vud 57', Barns 84' - Kejn 65') Bornmut - Vulverhempton 1:1 (1:0) (King 14' - Himenez 83'p)

Njukasl - Hadersfild 2:0 (0:0) (Rondon 46', Perez 52')

Lester - Kristal Palas 1:4 (0:1) (Evans 64' - Batsušai 40', Zaha 70', 90'+3, Milivojević 81'p) Nedelja Čelsi - Brajton odloženo Arsenal - Sautempton 2:0 (2:0) (Lakazet 6', Mihtarijan 17')

Mančester junajted - Liverpul 0:0 (0:0) Odigrano 6. februara Everton - Mančester siti 0:2 (0:1) (Laport 45'+2, Žezus 90'+7)