Šta se dešava sa golmanima u Španiji: Čuvar mreže Raja poklonio 1 od 5 golova Barsi! (VIDEO)

Primera, 27. kolo

Katalonci novom dominantom pobedom nastavljaju put ka odbrani šampionske titule. Sada imaju prednost od osam bodova u odnosu na sledećeg pratioca Atletiko Madrid
Objavljeno: 23:05h

Fudbaleri Rajo Valjekana su nove žrtve kaznene ekspedicije iz Katalonije. Leo Mesi i drugari su prebrodili uvek nezgodan teren na stadionu "Valjekas" i pobedili ubedljivo - rezultatom 5:1. Ekipu sa "Nou Kampa" je do novog trijumfa, u meču 27. kola Primere, predvodio Leo Mesi het-trikom, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Ivan Rakitić i Arda Turan. Kataloncima su bila potrebna samo dva minuta da reše meč. Prvo je u 43. minutu mrežu Raja zatresao hrvatski veznjak, posle neverovatnog poklona golmana Karlosa koji je Rakitiću poslužio gol kao na tacni. Minut kasnije mrežu trese i najbolji igrač planete. Domaći upadaju u još veće probleme u 42. minutu kada je isključen Ljorente. Svoj drugi pogodak na meču postiže u 53. minutu Lionel Mesi. Pošasni gol za Rajo postiže Manućo u 57, dok je Luis Suarez bio neprecizan sa bele tačke u 69. minutu. Novi crveni karton dobija Itura u 67. minutu. Mesi je kompletirao het-trik u 72. minutu, posle sjajnog prodora u svom stilu. Konačan rezultat postavlja Arda Turan u 86. minutu posle centaršuta "u obrvu" Žeremija Matjea. Primera, 27. kolo: Utorak Las Palmas – Hetafe 4:0 Atletiko Madrid – Real Sosijedad 3:0 Sreda Atletik Bilbao – Deportivo 4:1 (Munijain 13, Aduriz 36, 53, 60 – Riera 51) Selta – Viljareal 0:0 Malaga – Valensija 1:2 (Čop 14 – Kameni 41 autogol, Čerišev 49) Sevilja – Eibar 1:0 (Ljorente 11) Levante – Real Madrid 1:3 (Deiverson 39 – Ronaldo 34, Marino 38, autogol, Isko 90+2) Četvrtak Granada – Hihon 2:0 (El Arabi 72, Sukses 93) Espanjol – Betis 0:3 (Kastro 10, Pecela 20, Vargas 71) Rajo Valjekano – Barselona 1:5 (Manućo 57 - Rakitić 22, Mesi 23, 53, 72, Turan 86)