PETARDA U LUČANIMA: Mladost oduvala Bačku, nule u Zemunu i Kruševcu!
Fudbaleri Mladosti iz Lučana, Foto: Starsport©

SUPERLIGA, 23. KOLO

Zemunci i Kruševljani još spavaju u zimskom snu

Objavljeno: 21:25h

Fudbaleri Mladosti su na stadionu u Lučanima ubedljivo savladali Bačku sa 5:0 u 23. kolu Superlige.

Strelci za domaću ekipu bili su Aleksandar Pejović, koji je pogađao u 11. iz penala i 37. minutu, Milan Bojović u 57, Predrag Pavlović u 67. i Miloš Ristić u prvom minutu sudijske nadoknade. Posle prvog gola, Pejović je propustio priliku da duplira prednost, pošto je promašio jedanaesterac, ali je odmah posle toga pogodio i drugi put.

Zemunci i Kruševljani još spavaju zimskim snom. Napredak je u Kruševcu odigrao nerešeno 0:0 sa Spartakom iz Subotice. Kruševljani i Subotičani su odigrali izjednačenu utakmicu, ali nijedan tim nije uspeo da dođe do gola. Bez golova je završen meč između Zemuna i Mačve.

Zemun je trenutno na 14. mestu na tabeli sa 17 bodova, dok je Mačva deseta sa 23. Fudbaleri Zemuna u narednom kolu gostuju ekipi Bačke, dok će Mačva na svom terenu dočekati Rad. Fudbaleri Mladosti su peti na tabeli sa 39 bodova, Napredak je šesti sa 34, Spartak je 12. sa 20 bodova, dok je Bačka na 13. poziciji sa 18 bodova.

Superliga, 23. kolo

Petak

Vojvodina - Radnički Niš 0:1 (0:0) (Pankov 57')

Zemun - Mačva 0:0 (0:0)

Mladost - Bačka 5:0 (2:0) (Pejović 11'p, 37', Bojović 57', Pavlović 67', Ristić 90'+1)

Napredak - Spartak Subotica 0:0 (0:0)

Radnik - Crvena zvezda 0:1 (0:1) (Gajić 8')

Partizan - Proleter 3:0 (3:0) (Nikolić 16', Gomeš 41' i 45'+1)