BRUKA TOTENHEMA: Kejn postigao povratnički gol, ali Barnli je očerupao Pevce! Milivojević opet precizan sa penala!
Gol Harija Kejna nije bio dovoljan za bodove Totenhema, Foto: AP/Martin Rickett

PREMIJER LIGA, 27. KOLO

Sva tri gola na utakmici postignuta su u drugom poluvremenu

Fudbaleri Totenhema izgubili su sa 2:1 od Barnlija u 27. kolu Premijer lige.

Iako se Hari Kejn vratio u startnu postavu londonske ekipe posle povrede i postigao gol, to nije bilo dovoljno da Pevci upišu tri boda protiv tima iz sredine tabele.

Sva tri gola na utakmici postignuta su u drugom poluvremenu. Poveo je Barnli pogotkom Vuda u 57. minutu. Izjednačio je Kejn u 65, a konačan rezultat postavio je Barns u 84. minutu.

U derbiju sredine tabele, Kristal Palas Luke Milivojevića je ubedljivo savladao Lester na gostovanju sa 4:1 i primakao se Lisicama na dva boda zaostatka. Poveli su gosti u 40. minutu preko Batsušaija i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je usledio spektakl. Najpre je Evans doneo izjednačenje Lisicama u 64. minutu. Na 2:1 za Kristal Palas povisio je Zaha u 70. Izgledalo je da će i ostati takav rezultat. Međutim, onda je dosuđen penal za goste. Odgovornost za udarac sa bele tačke je preuzeo Luka Milivojević koji je bio precizan za 3:1 u 81. minutu. Konačan rezultat delo je Zahe koji je pogodio u nadoknadi vremena.

Premijer liga, 27. kolo Petak Kardif - Votford 1:5 (0:1) (Bamba 82' - Delofeu 18', 61', 63', Dini 73', 90'+1) Vest Hem - Fulam 3:1 (2:1) (Ćićarito 29', Diop 40', Antonio 90'+1 - Babel 3) Subota Barnli - Totenhem 2:1 (0:0) (Vud 57', Barns 84' - Kejn 65') Bornmut - Vulverhempton 1:1 (1:0) (King 14' - Himenez 83'p)

Njukasl - Hadersfild 2:0 (0:0) (Rondon 46', Perez 52')

Lester - Kristal Palas 1:4 (0:1) (Evans 64' - Batsušai 40', Zaha 70', 90'+3, Milivojević 81'p) Nedelja Čelsi - Brajton odloženo Arsenal - Sautempton 15.05 Mančester junajted - Liverpul 15.05 Odigrano 6. februara Everton - Mančester siti 0:2 (0:1) (Laport 45'+2, Žezus 90'+7)