SPAJIĆ I KRASNODAR ŠOKIRALI LEVERKUZEN: Inter i Čelsi rutinski, ispali Olimpijakos i Galata!
Uroš Spajić na meču protiv Bajera iz Leverkuzena, Foto: EPA/Sacha Steinbach

Liga Evrope, 1/16 finala

Dobili smo svih 16 učesnika osmine finala Lige Evrope

Objavljeno: 07:53h

Bajer iz Leverkuzena doživeo je šok na svom terenu u revanšu 1/16 finala Lige Evrope i ostao bez plasmana u narednu rundu.

Igrači Krasnodara, među kojima je bio i naš Uroš Spajić, izborili su nerešen rezultat 1:1, a s obzirom da je u prvom meču u Rusiji bilo 0:0, ruska ekipa prolazi u osminu finala zbog gola u gostima.

Junak je bio Sulejmanov koji je u 84. minutu postigao fenomenalan pogodak iz slobodnog udarca. Domaćin je do kraja meča uspeo da izjednači preko Aranguiza, ali ne i da preokrene.

Inter i Čelsi su bili više nego ubedljivi u svojim revanšima. "Plavci" su u Londonu pobedili Malme 3:0 golovima Žirua, Barklija i Hadson-Odoija.

Sa druge strane Inter je slavio nad Rapidom 4:0, a strelci su bili Vesino, Ranokija, Perišić i Politano.

Dinamo Kijev je pobedio minimalnim rezultatom Olimpijakos i prošao dalje nakon što je u prvom meču u Atini bilo 2:2. Strelac je bio Sol u 32. minutu.

Betis je u prvom susretu protiv Rena odigrao 3:3 u Francuskoj, a onda je neočekivano kiksnuo na svom terenu i doživeo poraz 3:1, te tako ispao iz daljeg nadmetanja.

Benfika i Galatasaraj su u jednom od derbija runde odigrali bez golova u revanšu, a dalje je prošao portugalski tim, koji je slavio u prvom susretu 2:1.

Tako smo dobili sve učesnime osmine finala, a to su: Sevilja, Dinamo Zagreb, Zenit, Napoli, Ajntraht, Salcburg, Arsenal, Valensija, Viljareal, Benfika, Dinamo Kijev, Ren, Krasnodar, Slavija Prag, Inter i Čelsi.

Žreb je na programu u petak od 13.00 časova, a podsetimo da neće biti povlašćenih ekipa. Tako bi u 1/8 finala mogli da gledamo duel Arsenala i Čelsija, kao i Napolija i Intera.

Utakmice osmine finala će se igrati 7. i 14. marta.

Liga Evrope, 1/16 finala - revanši:

Sevilja – Lacio 2:0 (1:0) (Ben Jeder 20, Sarabia 78)

Dinamo Zagreb – Plzenj 3:0 (1:2) (Orsić 15, Dilaver 34, Petković 73)

Ajntraht – Šahtjor 4:1 (2:2) (Jović 23, Haler 26p, Haler 80, Rebić 88 - Moraeš 64)

Viljareal – Sporting 1:1 (1:0) (Fornals 80 - Fernandes 45+1)

Valensija – Seltik 1:0 (2:0) (Gameiro 70)

Salcburg – Klub Briž 4:0 (1:2) (Šlager 17, Daka 29, Daka 43, Dabur 90+4)

Zenit – Fenerbahče 3:1 (0:1) (Ozdoev 4, Azmun 37, 76 - Topal 46)

Napoli – Virih 2:0 (3:1) (Verdi 43, Ounas 76)

Arsenal – BATE 3:0 (0:1) (Volkov 4ag, Mustafi 39, Sokratis 60)

Benfika – Galatasaraj 0:0 (2:1)

Leverkuzen – Krasnodar 1:1 (0:0) (Aranguiz 87 -- Sulejmanov 84)

Dinamo Kijev – Olimpijakos 1:0 (2:2) (Sol 32)

Inter – Rapid Beč 4:0 (1:0) (Vesino 11, Ranokija 18, Perišić 80, Politano 87)