TAJ LUDI VAR: Spalu poništen gol pa dosuđen penal za Fiorentinu! Inter upisao nova tri boda, Napoli odustao od trke
Fudbaleri Fiorentine, Foto: EPA/Elisabetta Baracchi

Serija A, 24. KOLO

Reprezentativac Srbije Nikola Milenković je odigrao svih 90 minuta za tim iz Firence

Fudbaleri Fiorentine pobedili su SPAL sa 4:1 u 24. kolu Serije A.

Viola je zahvaljujući ovoj pobedi ostala u borbi za mesto u evrokupovima naredne sezone. Poveo je SPAL u 36. minutu preko Petanje, a Fiorentina je izjednačila u 44. pogotkom Fernandeza.

U nastavku, Viola je dodala gas, ali je pobedu obezbedila tek u poslednjih desetak minuta. U 75. minutu, desila se scena koja je izazvala šok na stadionu u Ferari. Minut ranije sudija nije reagovao kada je u šesnaestercu SPALA oboren igrač Fiorentine. Domaći su krenuli u kontru i postigli gol za 2:1. Tada se oglasio sudija koji je konsultovao VAR i dva minuta kasnije poništio gol u 77. minutu i dosudio penal za Fiorentinu.

Sa bele tačke precizan je bio Veritu, a golove za Violu postigli su još Simeone u 81. i Žerson u 88. minutu. Reprezentativac Srbije Nikola Milenković je odigrao svih 90 minuta za tim iz Firence, a u 55. minutu dobio je žuti karton.

Empoli je na domaćem terenu savladao Sasuolo sa 3:0, Strelci su bili Krunić u 34, Akva u 37 i Farias u 60. minutu.

Udineze je minimalnim rezultatom slavio protiv Kjeva. Strelac je bio Teodorcik u 86. minutu. Prvo je promašio penal, ali se nekoliko sekundi kasnije iskupio za promašaj.

Đenova je posle preokreta pobedila Lacio na domaćem terenu. Poveo je rimski tim u golom Badelja u 44. minutu, izjednačio je Sanabrija u 75, a konačan rezultat postavio je Krišito u nadoknadi vremena.

Inter je savladao Sampdoriju sa 2:1. Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. Poveli su Neroazuri pogotkom D'Ambrozija u 73. minutu. Izjednačio je Gabijadini tri minuta kasnije, a konačan rezultat delo je Rađe Naingolana u 78. minutu.

U poslednjem meču dana Napoli je odigrao mršavih 0:0 sa Torinom.

Serija A, 24. kolo

Petak

Juventus - Frozinone 3:0 (2:0) (Dibal 6', Bonući 17', Ronaldo 63')

Kaljari - Parma 2:1 (0:1) (Pavoleti 65', 85' - Kucka 40')

Atalanta - Milan 1:3 (1:1) (Frojler 33' - Pjontek 45'+1, 61', Čalhanoglu 55')

SPAL - Fiorentina 1:4 (1:1) (Petanja 36' - Fernandez 44', Veritu 79'p, Simeone 81', Žerson 88')

Empoli - Sasuolo 3:0 (2:0) (Krunić 34', Akva 37', Farijas 60')

Đenova - Lacio 2:1 (0:1) (Sanabrija 75', Krišito 90'+3 - Badelj 44')

Udineze - Kjevo 1:0 (0:0) (Teodorcik 86')

Inter - Sampdorija 2:1 (0:0) (D'Ambrozio 73', Naingolan 78' - Gabijadini 76')

Napoli - Torino 0:0