PREOKRET KALJARIJA, MILAN GRABI KA LIGI ŠAMPIONA: Pavoleti sam okrenuo Parmu, čudesni Pjontek nastavlja da rešeta!
Kšištof Pjontek, Foto: AP

SERIJA A, 24. KOLO

Kaljari nije uspeo da završi utakmicu sa 11 fudbalera

Fudbaleri Kaljarija savladali su posle preokreta Parmu na domaćem terenu u 24. kolu Serije A.

Povela je Parma golom Kucke u 40. minutu i sa rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu, na scenu je stupio Pavoleti. U 65. minutu ovaj fudbaler je doneo izjednačenje Kaljariju, a 20 minuta kasnije i pobedu.

Kaljari nije uspeo da završi utakmicu sa 11 fudbalera na terenu pošto je u 90. minutu Žoao Pedro dobio najpre žuti, a potom i crveni karton zbog prigovora.

U drugom meču dana, Milan je u gostima bio bolji od Atalante rezultatom 3:1 (1:1) posle preokreta.

Tim iz Bergama je poveo sa 1:0 u 33. minutu golom Rema Frojtera.

Međutim, Rosoneri su pre poluvremena izjednačilli pogotkom magičnog Kšištofa Pjonteka, da bi početkom drugog poluvremena Hakan Čalhanoglu i Poljak drugim golom na meču doneli potpuni preokret.

Bili su to njegovi 16. i 17. gol u sezoni i sada je samo na dva iza Kristijana Ronalda.

Milan je na 4. mestu na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.