DI MARIJA REŽIRAO PRVI PORAZ SOLSKJERA: Furiozni PSŽ slomio Mančester! Rim ima novog princa - rodio se Zaniolo!
Liga šampiona se vraća, Foto: EPA

1/8 LŠ

Sva dešavanja sa duela osmine finala Lige šampiona mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 13:47h

Liga šampiona se vratila u velikom stilu - dva sjajna meča viđena su u osmini finala elitnog najjačeg evropskog takmičenja.

Pari Sen Žermen je nadigrao Mančester junajted u Engleskoj i naneo prvi poraz Crvenim đavolima od kada je na klupi Ole Guna Solskjer - 2:0!

Furiozno drugo poluvreme Parižana obeležilo je meč. Izabranici Tomasa Tuhela na param parčad pokidali su Junajted u drugih 45 minuta, pokazali su svu svoju snagu i otkrili sve mane Mančestera.

Di Marija je režirao pobedu pošto je sa dve asistencije zaslužio epitet najboljeg aktera utakmice. Prvo je namestio gol Kimpempeu, štoper je odlično odreagovao posle sjajnog centaršuta Argentinca u 53. miniutu, da bi šest minuta kasnije poslao teledirigovan pas za Mbapea, koji je matirao De Heu!

Moglo je da bude još više, ali je u par navrata španski golman maestralno reagovao.

Kraj meča obeležio je crveni karton Pola Pogbe, koji je zaradio drugi žuti karton. Francuz neće igrati u revanšu, koji bi trebalo da bude formalnost za Parižane. Meč je na programu 6. marta.

U drugom meču Roma je savladala Porto sa 2:1 na "Olimpiku".

Junak pobede Vučice je 19-godišnji Zaniolo, koji je sa dva gola najzaslužniji za trijumf Rimljana.

Najbolju priliku u prvih 45 minuta imao je Edin Džeko. Napadač se oslobodio svojih čuvara u kaznenom prostoru Porta, namestio na desnu nogu, ali svojim šutem pogodio samo desnu stativu Kasiljasovog gola.

Akteri kod oba gola Vučice bili su Edin Džeko kao asistent i Zaniolo kao strelac. Ipak, Adrijan je uspeo da prepolovi zaostatak i na kraju obezbedi odličan rezultat Zmejavima za revanš na Iberijskom poluostrvu

89' - Drugi žuti karton za Pogbu, koji napušta teren.

80' - 2:1 u Rimu - Adrian smanjuje prednost Rome!

77' - GOOOL!!! Ponovo 19-godišnji Zaniolo i ponovo je nemoćan legendarni Kasiljas!

70' - 1:0 vodi Roma, Džeko je asistent, a u strelce se upisao supertalentovani Zaniolo!

65' - Brutalno igra PSŽ, Mančester ne zna šta ga je snašlo - Bernat je sjajno šutirao, međutim, nova sjajna reakcija golmana Crvenih đavola.

63' - Pa, šta je ovo??? Nova velika šansa za Mbapea, ali neverovatna reakcija De Hee.

60' - GOOOOL!!! Dva nula vodi PSŽ!!!Teledirigovan pas Di Marije i surova realizacija Mbapea!!! Kakvo drugo poluvreme, kakva igra PSŽ-a! Druga asistencija za nekadašnjeg fudbalera Mančester junajteda!

55' - Furiozno je otvorio Pari Sen Žermen drugo poluvreme. Nova velika prilika za Parižane - Dani Alveš je šutirao, ali se Brazilac nije imao sreće.

53' - GOOOOL!! Vodi PSŽ!!! Kimpempe je iskoristio odličan centaršut Di Marije!!!

52' - Mbape je imao novu veliku priliku, ali odlično brani De Hea!

POLUVREME:

Mančester junajted - PSŽ 0:0

Roma - Porto 0:0

Roma je bila najbliža pogotku, ali je Džeko pogodio stativu, dok na utakmici u Mančesteru nije bilo većih šansi.

46' - Povreda Džesi Lingarda, na terenu je Aleksis Sančez.

40' - Nema golova, ali uzbuđenja ne izostaju na Old Trafordu, nekoliko dobrih prilika od koju je najveću imao Mbape, ali Francuz nije realizovao stopostotnu šansu.

38' - Oštar duel Janga i Di Marije - fudbaler Junajteda je nesmotreno gurnuo Argentinca koji je mogao ozbiljno da nastrada. Usledilo je koškanje između igrača, ali se sve brzo smirilo.

36' - Stativa je spasla Porto od Džeka.

20' - Posle dvadeset minuta igre i dalje nema golova.

21:00 - Pred početak duela u Rimu i Mančesteru odali su počast nedavno preminulom Emilijanu Sali.