SITI UBIO ČELSI, ŠEST GOLOVA U KEPINOJ MREŽI: Aguero je najbolji strelac u istoriji Građana, nek se plaši Liverpul!
Serhio Aguero, Foto: AP

LEGENDA!!!

Ušao je i u klub 200, gde se pored njega nalaze još legende poput Alana Širera, Vejna Runija, Frenka Lamparda

Objavljeno: 10.02.2019. 19:00h

Mančester Siti je razbio Čelsi sa 6:0 u derbiju kola u Premijer ligi.

Rezultat već na poluvremenu je bio 4:0, a dva pogotka za to vreme postigao je Serhio Aguero (ostala dva dali su Rahim Sterling i Ilkaj Gindogan.

Onaj prvi Aguerov gol bio je posebno lep, a i bitan, jer se njime izjednačio na prvom mestu liste strelaca u istoriji Sitija, da bi samo pet minuta kasnije prestigao Erika Buka i Tomija Džonsona.

Uz još 41 asistenciju koju je zabeležio u dresu Sitija, postao je šesti igrač u istoriji Premijer lige koji je probio granicu od ukupno 200 golova i asistencija. Pre njega su to uradili samo Alan Širer (324), Vejn Runi (311), Frenk Lampard (279), Rajan Gigs (271), Endi Kol (260), Tjeri Anri (246), Tedi Šeringem (222), Stiven Džerard (212) i RobiFauler (202).

Inače, u drugom poluvremenu sa penala Aguero je kompletirao i svoj het-trik podigavši rezultat na ogromnih 5:0. Nova bruka Sarijevog Čelsija, koji se izgleda previše otvorio za standarde najjače lige sveta.

Šesti gol pao je u 80. minutu, a postigao ga je Rahim Sterling (bio je to njegov drugi).