SITI UBIO ČELSI, ŠEST GOLOVA U KEPINOJ MREŽI: Aguero je najbolji strelac u istoriji Građana, nek se plaši Liverpul!
Serhio Aguero, Foto: AP

LEGENDA!!!

Ušao je i u klub 200, gde se pored njega nalaze još legende poput Alana Širera, Vejna Runija, Frenka Lamparda

Mančester Siti je razbio Čelsi sa 6:0 u derbiju kola u Premijer ligi.

Rezultat već na poluvremenu je bio 4:0, a dva pogotka za to vreme postigao je Serhio Aguero (ostala dva dali su Rahim Sterling i Ilkaj Gindogan.

Onaj prvi Aguerov gol bio je posebno lep, a i bitan, jer se njime izjednačio na prvom mestu liste strelaca u istoriji Sitija, da bi samo pet minuta kasnije prestigao Erika Buka i Tomija Džonsona.

Uz još 41 asistenciju koju je zabeležio u dresu Sitija, postao je šesti igrač u istoriji Premijer lige koji je probio granicu od ukupno 200 golova i asistencija. Pre njega su to uradili samo Alan Širer (324), Vejn Runi (311), Frenk Lampard (279), Rajan Gigs (271), Endi Kol (260), Tjeri Anri (246), Tedi Šeringem (222), Stiven Džerard (212) i RobiFauler (202).

Inače, u drugom poluvremenu sa penala Aguero je kompletirao i svoj het-trik podigavši rezultat na ogromnih 5:0. Nova bruka Sarijevog Čelsija, koji se izgleda previše otvorio za standarde najjače lige sveta.

Šesti gol pao je u 80. minutu, a postigao ga je Rahim Sterling (bio je to njegov drugi).

Premijer liga, 26. kolo:

Fulam – Mančester Junajted 0:3 (0:2) (Pogba 14, 65pen – Marsijal 23)

Kristal Palas – Vest Hem 1:1 (0:1) (Zaha 76 – Nobl 27pen)

Hadersfild – Arsenal 1:2 (0:2) (Dijakabi 90+3 – Ivobi 16, Lakazet 44)

Liverpul – Bornmut 3:0 (2:0) (Mane 24, Vajnaldum 34, Salah 48)

Sautempton – Kardif 1:2 (0:0) (Stivens 91 – Bamba 69, Zohor 90+3)

Votford – Everton 1:0 (0:0) (Grej 65)

Brajton – Barnli 1:3 (0:1) (Dafi 76 – Vud 26, 61, Barns 74pen)

Totenhem – Lester 3:1 (1:0) (Sančez 33, Eriksen, 63, Son 90+1 – Vardi 76)

Mančester Siti – Čelsi 6:0 (4:0) (Sterling 4, 80, Aguero 13, 19, 56 p, Gindogan 25)