PEVCI UHVATILI LISICE: Nije dovoljan Vardijev gol za njegovo iskupljenje!
Heung Min Son je stavio tačku na meč sa Lesterom, Foto: AP/Matt Dunham

PremijeR LIGA, 26. KOLO

Totenhem u narednom kolu gostuje Barnliju, dok Lester dočekuje ekipu Kristal palasa

Objavljeno: 10.02.2019. 17:35h

Fudbaleri Totenhema pobedili su na svom terenu ekipu Lestera sa 3:1, u utakmici 26. kola Premijer lige.

Totenhem je upisao 20. pobedu od početka šampionata, a četvrtu uzastopnu, i treći je na tabeli sa 60 bodova, odnosno ima dva manje od Mančester sitija, a pet od prvoplasiranog Liverpula. Na drugoj strani, Lester je na 12. poziciji sa 32 osvojena boda.

Fudbaleri Totenhema poveli su u 33. minutu golom Davinsona Sančesa i to je bio jedini pogodak u prvih 45 minuta. Na početku drugog dela igre, u 60. minutu, Lester je imao veliku šansu da izjednači rezultat. Sudija Majkl Oliver pokazao je na belu tačku ali Džejmi Vardi, koji je tada i ušao u igru, nije iskoristio penal.

Samo tri minuta kasnije usledila je kazna pošto je Kristijan Eriksen, asistent kod prvog gola, duplirao prednost Totenhema. U 76. minutu, Vardi se iskupio za promašaj sa 11 metara, smanjio je na 2:1, ali je tačku na ovaj meč i na pobedu domaće ekipe stavio Heung-Min Son u 91. minutu. Totenhem u narednom kolu gostuje Barnliju, dok Lester dočekuje ekipu Kristal palasa.