LIVERPULE, DVOJKA SI: Mančester Siti se šepuri sa vrha, Everton je lagano skrhan!

27. kolo premijer lige

Rutinska pobeda Gvardioline ekipe

Mančester Siti se vratio na čelo Premijer lige pošto je savladao Everton rezultatom 2:0.

Everton na svom terenu nije uspeo da se na adekvatan način suprostavi aktuelnom šampionu, koji je pokazao da ga ove sezone zanima isključivo odbrana tiutle.

Mučila se Gvardiolina ekipa sve do 46. minuta, kada je Emenik Laport sjajno skočio i odličnim trzajem glave sproveo loptu u mrežu.

Krenuo je Everton nešto bolje u nastavku, ali izostala je realizacija, da bi ponovo u sudijskoj nadoknadi Građani došli do novog gola.

Teledirigovan pas Kevina De Brujnea za Gabrijela Žezusa i lagana realizacija brazilskog napadača za konačnih 2:0 u 97. minutu meča.

Liverpu je tako posle mesec dana pao na drugo mesto i udaljio se od dugo čekane titule.