SUSPENDOVANI SERGEJ GLEDAO POBEDU LACIJA: Atalanta se ne šali - Hatebur je junak!

22. kolo serije a

Lacio se nada da će uspeti da se domogne četvrte pozicije

Fudbaleri Lacija ostvarili su pobedu u gostima pošto su savladali Frosinone sa 1:0 u 22. kolu italijanske Serije A.

Gosti su od početka meča krenuli nešto ofanzivnije, ali je Frosinone mogao da stigne prvi do vođstva pošto je sudija dosudio penal u 26. minutu.

Autor jedinog gola bio je napadač Rimljana, 30-godišnji Felipe Kaisedo. On je u 36. minutu sjajno prihvatio dodavanje Luisa Alberta i sa vrha šesnaesterca udarcem levom nogom matirao golmana Marka Sportijelu. Bio je to prvi ovosezonski gol Ekvadorca, ukupno četvrti prvenstveni u dresu Rimljana.

Posle desete pobede, Lacio je skočio na šestu poziciju sa 35 bodova, koliko ima i petoplasirana Roma. Frosinone je doživeo i 13. poraz, pa je ostao zakucan za pretposlednju, 19. poziciju sa samo 13 bodova.

Fudbaleri Atalante slavili su u gostima protiv Kaljarija rezultatom 1:0, u meču 22. kola Serije A.

Konkretnija je bila Atalanta, a jedini gol u Kaljariju postigao je Hatebur u 50. minutu, posle asistencije Kastanja.