SERGEJ ZAMALO UPROPASTIO LACIO: Srbin napravio penal u nadoknadi, ali su ga saigrači spasili u penal seriji!
Sergej Milinković Savić zamalo da postane tragičar Lacija, Foto: AP/Luca Bruno

Prošli su u polufinale

Malo je falilo da Lacio zahvaljujući Srbinu od gotovog posla napravi veresiju

Objavljeno: 10:13h

Lacio sa plasirao u polufinale Kupa Italije posle drame u Milanu.

Rimljani su pobedili Inter sa 4:3 na penale. Posle produžetaka bilo je nerešeno 1:1.

Fudbaleri Intera i Lacija su ispromašivali sve što su mogli tokom regularnog dela utakmice pa je posle 90. minuta bilo 0:0. Izgledalo je da će Lacio odmah posle produžetaka da obezbedi polufinale pošto je Ćiro Imobile doveo ekipu iz Rima u vođstvo u 108. minutu.

Malo je falilo da Lacio zahvaljujući Sergeju Milinković Saviću od gotovog posla napravi veresiju. Srpski fudbaler nije bio oprezan u trećem minutu sudijske nadoknade pa je skrivio jedanaesterac. Sa bele tačke bio je siguran Mauro Ikardi pa je pobednik meča morao da bude odlučen penal lutrijom.

U prvoj seriji pogodili su Brozović i Imobile, dok su u drugoj golmani oba tima odbranili udarce. Precizni su bili Ikardi, Parola, Soareš i Ačerbi za 3:3, a golman Lacija Strakoša je odbranio šut Naingolanu. U poslednjoj seriji, Lukas Leiva je savladao Handanovića i odveo Rimljane u polufinale Kupa gde ih čeka Milan.