SAN SIRO JE KONAČNO DOČEKAO NOVOG HEROJA: Pjontek je Milanova gol-mašina, isponižavao Maksimovića i Kulibalija!
Kšištof Pjontek "puca" i na San Siru, Foto: AP

Kup Italije

Na debiju u prvenstvu nije uspeo da zatrese mrežu Napolitanaca, ali je zato već u sledećem meču u Kupu to uradio dva puta

Objavljeno: 23:18h

"San Siro" je čekao, čekao i čekao na novog heroja i izgleda da ga je dočekao! Kšištof Pjontek je novi miljenik navijača Milana!

Poljska gol-mašina koja je pre desetak dana stigla iz Đenove za 35 miliona evra, počela je već u svom drugom meču da se otplaćuje.

Kšištof Pjatek se poigrao sa Maksimovićem i Kulibalijem
Kšištof Pjatek se poigrao sa Maksimovićem i Kulibalijemfoto: EPA/Mateo Bazzi

Na debiju nije imao previše vremena da zatrese mrežu Napolija prethodnog vikenda, ali je zato sve to nadoknadio u meču Kupa Italije ovog utorka i sa dva gola torpedovao svoj tim u polufinale.

Zapalio je kultni stadion Poljak svojom partijom u prvom polufremenu kada je u razmaku od 27 minuta učinio da Maksimović i Kulibali izgledaju kao amateri pored njega.

Prvo ih je prevario kretnjom i iskoristio njihov nesporazum ko će pre do lopte u 11. minutu te matirao Mereta za 1:0.

Na njegov novi pogodak čekalo se tek 16 minuta i ponovo je bio 1 na 2 sa Maksimovićem i Kulibalijem i ponovo ih je izigrao i preciznim udarcem duplirao prednost Milana.

Već tada je obezbedio trijumf svom timu, a do kraja meča nije bilo nikakve promene rezultata.