Duel Juventusa i Intera rešen penalom dosuđenim iz slične situacije kao na večitom derbiju! (VIDEO)

Serija 27. kolo

"Stara dama" je slavila 2:0, a pobedu je potvrdio Morata sa bele tačke posle duela u kaznenom prostoru "neroazura" koji je umnogome podsetio na onaj Petkovića i Mihajlovića u Humskoj

Postoji samo jedan istinski vladar u Seriji A i to je Juventus. Crno-beli iz Torina su još jednom potvrdili svoju dominantnost u odnosu na ostale timove pobedom u novom derbiju, ovog puta protiv Intera 2:0. "Stara dama" je došla do novog trijumfa kojim čuva prvu poziciju na tabeli, dok je četa Roberta Manćinija sada već u velikom problemu i ugroženo joj je i peto mesto. Nakon 0:0 na poluvremenu domaćin je u Torinu stigao do prednosti posle prekida i ogromne greške D'Ambrozija koji je prosto namestio loptu na volej Bonućiju, a ovom nije bilo teško da je zakuca u mrežu. Juventus 1 - 0 Inter Sve je bilo rešeno u 83. minutu kada je Morata postigao gol za 2:0 sa bele tačke, pošto je prethodno dosuđen jedanaesterac nakon duela njega i Mirande i situacije koja je pomalo podsetila na sporni trenutak iz srpskog večitog derbija kada nije bio dosuđen penal za Partizan. Juventus 2 - 0 Inter Serija A, 27. kolo: Subota Empoli - Roma 1:3 Milan - Torino 1:0 Nedelja Palermo - Bolonja 0:0 Karpi - Atalanta 1:1 (Verdi 75. penal - Kurtić 52) Kjevo - Đenova 1:0 (Kastro 51) Udineze - Verona 2:0 (Badu 31, Tero 56) Sampdorija - Frozinone 2:0 (Fernando 44, Kvaljarela 69) Juventus - Inter 2:0 (Bonući 47, Morata 83(p)) Ponedeljak Lacio - Sasuolo 19.00 Fiorentina - Napoli 21.00