BORUSIJA ZGROMILA HANOVER: Srpski Ajntraht bez snage za potpuni preokret, Veljković uštopovao Jovića!
Fudbaleri Borusije Dortmund, Foto: EPA/Friedmann Vogel

BUNDESLIGA, 19. KOLO

Srpski Ajntraht nije uspeo da slavi na gostovanju Verderu, a nova žrtva lidera bio je Hanover

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda ljubomorno čuvaju lidersku poziciju Bundeslige.

Nova žrtva lidera je bio Hanover. Borusija je pobedila goste sa 5:1. Strelci za tim iz Dortmunda bili su Hakimi u 24. minutu, Rojs u 60., Gece u 62., Gereiro pet minuta kasnije i Vitsel u poslednjem minutu. Počasni pogodak za Hanover postigao je Bakalorz u 86. minutu.

Srpski Ajntraht nije uspeo da slavi na gostovanju Verderu. Iako je dva puta stizao prednost, tim iz Frankfurta nije imao dovoljno snage za potpuni preokret. Verder je poveo preko Egštajna u 27. minutu, a izjednačio je Rebić u 35. Golom Harnika u 52. minutu ponovo je domaća ekipa povela, a konačan rezultat postavio je Аler sa penala u 68. minutu.

U ekipi Verdera Miloš Veljković je u igru ušao u 37. minutu i dobio žuti karton, a u Ajntrahtu Luka Jović i Filip Kostić, koji je zaradio žuti karton, su nastupili od prvog minuta dok je Mijat Gaćinović na teren ušao u 63. minutu.

Bundesliga, 19. kolo

Petak

Herta – Šalke 2:2 (2:2) (Grujić 39, Ibićeviš 45+4 – Konopljanka 17, Ut 44)

Menhengladbah – Augzburg 2:0 (0:0) (Vent 78, Herman 90+3)

Dortmund – Hanover 5:1 (1:0) (Hakimi 24, Rojs 60, Gece 62, Gereiro 67, Vitsel 90 – Bakalorz 86)

Frajburg – Hofenhajm 2:4 (1:1) (Holer 42, Niderlehner 77 – Žoelinton 19, Kramarić 59, 72, Demirbaj 85)

Majnc – Nirnberg 2:1 (1:1) (Brosinski 12p, Kvaison 73 – Margrajter 43)

Volfsburg – Leverkuzen 0:3 (0:1) (Haverc 45, Foland 62, Brant 88)

Verder – Ajntraht 2:2 (1:1) (Egštajn 27', Harnik 52' - Rebić 35', Haler 68'p)