ZVEZDINIH LAKIH 8 KOMADA NA KIPRU: Novajlije se odmah upisale, Milojević probao Melega, Jevtovića i Kafua!
Fudbaleri Crvene zvezde su pobedili Akritos, Foto: crvenazvezdafk.com

Prvi meč i prva pobeda

Kiparski drugoligaš nije bio dovoljno ozbiljan protivnik za učesnika Lige šampiona

Objavljeno: 21:46h

Crvena zvezda je odigrala prvu pripremnu utakmicu na zimskim pripremama. Rival je bio kiparski drugoligaš Akritos koji je razbijen sa 8:1.

Crveno-beli su završili prvi deo priprema u Pafosu duelom protiv lokalnog tima, a trener Vladan Milojević je od prvog minuta dao šansu nekim igračima koji su u jesenjem delu sezone imali minimalnu minutažu.

Tako su se na terenu našli i Meleg, i Jevtović i Kafu i Terzić, pa je startna postava izgledala ovako: Popović, Gobeljić, Savić, Milunović, Terzić, Čaušić, Meleg, Kafu, Ebisilio, Jevtović i Pavkov.

Nemanja Milunović je postigao jedan od golova
Nemanja Milunović je postigao jedan od golovafoto: crvenazvezdafk.com

Milan Pavkov je već u trećem minutu doneo prednost, a potom su se ređale šanse pred domaćim timom, da bi na isteku pola sata igre Milunović postigao prvenac u novom klubu nakon što se lopta odbila od prečke posle udarca Čaušića.

Ubrzo su pala još dva gola, a u strelce su se do poluvremena upisali Kafu i Ebisilio.

Džonatan Kafu u prodoru
Džonatan Kafu u prodoru foto: crvenazvezdafk.com

U drugom poluvremenu su na teren istrčali: Stanković, Hajdin, Stojković, Babić, Rodić, Jovičić, Jovančić, Jirka, Marin, Vukanović, Joveljić.

Oni su nastavili tamo gde su stali njihovi prethodnici, pa je Hajdin povisio na 5:0.

Dalje su redom pogađali Babić, Joveljić i na kraju i novajlija Vukanović. Utisak je samo pokvario primljeni pogodak u 83. minutu, a strelac je bio Lukaidis.