MILAN JURI SAN O LŠ: Juventusu odmah dajte pehar, Ronaldo promašio penal, alI je zato Kosta pocepao mrežu!
Kosta proslavlja pogodak, Foto: AP

Serija A, 20. kolo:

Fenomenalan potez novajlije Rosonera, Borini i Suso doneli tri boda

Milan je slavio na veoma neugodnom gostovanju Đenovi sa 2:0 u pretposlednjem meču 20. kola italijanske Serije A.

Rosoneri su ovim trijumfom skočili na četvrto mesto i nastavili borbu za Ligu šampiona, a novajlija Milana Lukas Paketa pokazao delić svog raskošnog talenta.

Tokom prvog poluvremena se vodila velika bitka, da bi u 72. minutu Fabio Borini otključao bravu domaćih i doveo Milan u vođstvo. Pobedu i veliko slavlje gostujućih pristalica doneo je Suso.

Juventus je obavio rutinski posao na svom terneu savladavši Kjevo rezultatom 3:0 i tako je suverno ostao prvi na tabeli.

Daglas Kosta je otključao bravu golmana tima iz Verone, Brazilac je poslao projektil sa dvadesetak metara, lopta se od stativu odbila u gol za radost Bjankonera.

Na kraju poluvremena je Čan iskoristio asistenciju Dibale, da bi desetak minuta pre kraja Rugani postavio konačan rezultat.

Kristijano Ronaldo nije uspeo da postigne svoj 15. gol u seozoni pošto ga je Perin pročitao i odbranio penal.

Roma – Torino 3:2 (2:0) (Zaniolo 15, Kolarov 34pen, El Šaravi 73 – Rinkon 51, Ansaldi 67)

Udineze – Parma 1:2 (0:1) (Okaka 50 – Inglese 11. penal, Žervinjo 68)

Inter – Sasuolo 0:0

Frozinone – Atalanta 0:5 (0:2) (Manćini 11, Zapata 44, 47, 64 i 73)

SPAL – Bolonja 1:1 (0:1) (Kurtić 64 – Palasio 24)

Fiorentina – Sampdorija 3:3 (1:1) (Muriel 34, 70, Pezelja 90+3 – Ramirez 44, Kvaljarela p. 81, 85)

Kaljari – Empoli 2:2 (1:0) (Pavoleti 36, Farias 90+1 – Di Lorenco 70, Zajc 81)

Napoli – Lacio 2:1 (2:0) (Kaljehon 34, Milik 37)