HERTA PONOVO POBEĐUJE: Vratio se Marko Grujić!
Marko Grujić, Foto: EPA

BUNDESLIGA, 18. KOLO:

Posle tri kola bez pobede ekipa iz Berlina došla je do pobede

Objavljeno: 22:08h

Fudbaleri Herte pobedili su danas Nirnberg u gostima sa 3:1, u 18. kolu Bundeslige.

Vedad Ibišević je doveo Hertu u vođstvo u 15. minutu, a u 42. je izjednačio Hano Berens.

Ondžej Duda je golovima u 50. i 70. minutu doneo pobedu gostima iz Berlina. Srpski fudbaler Marko Grujić, koji se oporavio od povrede, igrao je do 57. minuta za Hertu.

Herta je sedma na tabeli nemačkog šampionata sa 27 bodova, dok Nirnberg sa 11 zauzima poslednje, 11. mesto.

Šalke je sa dva gola Kaligjurija učvrstio svoju poziciju na tabeli i ako ovako nastavi neće morati da brine za opstanak. Kaligjuri ne prvi gol postigao iz penala u uvodnoj fazi utakmice, a nakon izjednačenja Elvisa Redžbećaja doneo je pobedu svom timu u 78. minutu.

Petak:

Hofenhajm – Bajern Minhen 1:3 (0:2) (Šulc 59 – Gorecka 34, 45+1, Levandovski 88)

Subota:

Augzburg – Fortuna Dizeldorf 1:2 (0:1) (Šmid 64 – Dukš 45, Raman 89)

Bajer Leverkuzen – Borusija M’gladbah 0:1 (0:1) (Ple 37)

Ajntraht Frankfurt – Frajburg 3:1 (3:0) (Ale 36, Rebić 40, Jović 45 – Petersen 69)

Hanover – Verder Bremen 0:1 (0:1) (Rašica 32)

Štutgart – Majnc 2:3 (0:2) (Gonzales 83, Kempf 85 – Askaibar 22 autogol, Mateta 28, Hek 72)

RB Lajpcig – Borusija Dortmund 0:1 (0:1) (Vitsel 19)