SITI NASTAVLJA POTERU ZA LIVERPULOM: Mitrović hteo da se bije, vunderkind debitanskim golom šokirao Fulam u 93.
Mančester Siti, Foto: AP

Premijer liga, 23. kolo

Neverovatana pobeda i preokret Totenhema

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su danas Hadersfild u gostima sa 3:0, u 23. kolu Premijer lige.

Strelci su bili Danilo u 18, Rahim Sterling u 54. i Leroj Sane u 56. minutu.

Siti je drugi sa 56 bodova, četiri manje od vodećeg Liverpula.

Hadersfild je poslednji na tabeli sa 11 bodova, čak 10 manje od Njukasla koji je na mestu koje obezbeđuje opstanak u engleskom prvenstvu.

Inače, Siti je na poslednjih šest mečeva postigao čak 28 golova, a primio svega dva. Ako ovako nastavi, možda i stigne Liverpul do kraja sezone!

Totenhem je golom Harija Vinksa u poslednjim sekundima meča došao do velike pobede nad Fulamom 2:1.

Domaća ekipa je došla do vođstva u 17. minutu, kada je Ljorente pogodio svoju mrežu, da bi Dele Ali na početku poluvremena izjednačio.

Delovalo je da će meč biti završen bez pobednika, viđena je prilična borba na terenu, Mitrović je umalo ušao u fizčki obračun sa, štoperom Sparsa, Sančezom, požuteo je Mitar, ali ostalo je samo na prepirci.

Pobednosni gol je delo mladog Harija Vinksa, koji je postigao svoj prvi pogodak u Premijer ligi za Totenhem.

Premijer liga, 23. kolo:

Vulvs – Lester 4:3 (2:0) (Žota 4, 64, 90+3, Benet 12 – Grej 47, Kodi autogol 51, Morgan 87)

Bornmut – Vest Hem 2:0 (0:0) (Vilson 53, King 90+1)

Liverpul – Kristal Palas 4:3 (0:1) (Salah 47, 75, Firmino 53, Mane 90+3 – Tausend 34, Tomkins 65, Mejer 90+5)

Mančester Junajted – Brajton 2:1 (0:1) (Pogba 27pen, Rašford 42 – Gros 72)

Njukasl – Kardif 3:0 (1:0) (Šar 24, 63, Perez 90+3)

Sautempton – Everton 2:1 (0:0) (Vord-Praus 50, Dinj 64a.g. – Sigurdson 90+1)

Votford – Barnli 0:0

Arsenal – Čelsi 2:0 (2:0) (Lakazet 14, Kosijelni 39)

Hadersfild – Mančester siti 0:3 (0:1) (Danilo 18, Sterling 54, Sane 56)

Fulam – Totenhem 1:2 (1:0)