GOLEADA NA ENFILDU: Salah kao Inzagi srušio Luku i drugare: Ovo je pravi Mančester junajted, Arsenal pobedio Čelsi!
Slavlje Mohameda Salaha, Foto: AP

Premijer liga, 23. KOLO

Liverpul je sada na plus 7 u odnosu na Siti, koji ima utakmicu manje

Veoma neobičan meč na Enfildu, videli smo preokret, nekoliko zaista neverovatnih golova i Liverpul koji je na putu ka dugo čekanoj tituli, a danas je savladao Krstal Palas sa 4:3.

Počelo je neočekivano, ekipa čiji je kapiten Luka Milivojević je iznendalila četu Jirgena Klopa u 34. minutu. Tauzend je iskoristio dobro povratno dodavanje Zahe za šok Liverpulovih pristalica.

Eksprenso je uzvratio Liverpul. Na startu drugog poluvremena Salah je ćušnuo loptu u mainiru Pipa Inzagija posle odbijene lopte i Redsi su poravnali na 1:1. Usledilo je trenutak Bobija Firimna majstorski se snašao i golom prekrenuo meč. Usledio je odgovor Palasa, Milivojević je sjajno izveo korner, a Tomksin glavom sproveo loptu u mrežu.

Ipak, Liverpul je pokazao da ove sezone ima šampionski karakter, uspeli su da vrate prednost, novi gol Slaha, ali kakav. Milner je ubacio glavom, golman gostiju je loše reagovao, a Egipćanin je na gol liniji ubacio loptu u mrežu za slavlje. Mane je na kraju uspeo da poveća prednost, da bi Maks Majer u poslednjim trenutcima postavio konačnih 4:3.

Mančester Junajted je na "Old Trafordu" savladao Brajton sa 2:1, što je sedmi uzastopni trijumf Crvenih đavola od kako je funkciju menadžera preuzeo Ole Gunar Solskjer. Norvežanin je postao i prvi menažer u istoriji kluba sa Old Traforda koji je u svojih prvih šest mečeva u ligi upisao maksimalnih šest pobeda.

Junajted je poveo u 27. minutu kada je sa penala bio precizan Pol Pogba, dok je u 42. minutu gol postigao i Markus Rašford. Paskal Gros je u 72. minutu bio strelac za Brajton, ali Galebovi do kraja nisu uspeli da izjednače.

U derbiju dana, Arsenal je sa 2:0 slavio nad Čelsijem golovima Aleksandra Lakazeta i Lorana Kosijelnog u prvom poluvremenu. Sarijevi momci su na ovom meču pokazali baš malo.

Pogledajte najinteresantnije detalje:

Premijer liga, 23. kolo:

Vulvs – Lester 4:3 (2:0) (Žota 4, 64, 90+3, Benet 12 – Grej 47, Kodi autogol 51, Morgan 87)

Bornmut – Vest Hem 2:0 (0:0) (Vilson 53, King 90+1)

Liverpul – Kristal Palas 4:3 (0:1) (Salah 47, 75, Firmino 53, Mane 90+3 – Tausend 34, Tomkins 65, Mejer 90+5)

Mančester Junajted – Brajton 2:1 (0:1) (Pogba 27pen, Rašford 42 – Gros 72)

Njukasl – Kardif 3:0 (1:0) (Šar 24, 63, Perez 90+3)

Sautempton – Everton 2:1 (0:0) (Vord-Praus 50, Dinj 64a.g. – Sigurdson 90+1)

Votford – Barnli 0:0

Arsenal – Čelsi 2:0 (2:0) (Lakazet 14, Kosijelni 39)