LUKINA 'KRAĐA' I DESET MINUTA ZA POBEDU AJNTRAHTA: Dortmund grabi ka tituli, Farmaceuti bez leka za Ždrepce!
Lagana realizacija Luke Jovića, Foto: EPA

BUNDESLIGA, 18. KOLO:

Goleada u Štutgartu

Fudbaleri Ajntrahta razbili su Frajburg na svom terenu sa 3:1, a jedan od junaka ubedljive pobede ekipe iz Frankfurta bio je naš Luka Jović, koji se novim golom osamio na čelu liste strelaca.

Tim iz Frankfurta je jesenji deo šampionata završio porazom od Bajerna, ali je posle pauze uspeo da se vrati na pobednički kolosek. Pred oko 50.000 navijača, Ajntraht je obezbedio trijumf već u prvom poluvremenu, postigavši sva tri gola u roku od deset minuta.

Sebastijen Haler je doveo domaću ekipu u vođstvo u 36. minuta, kada mu je asistirao Ante Rebić. Samo četiri minuta kasnije, Rebić se i sâm upisao u strelce, da bi zatim mrežu Frajburga zatresao i Jović. U 69. minutu Nils Petersen je postavio konačan rezultat i ublažio poraz svog tima.

Derbi je odigran u ‘gradu lekova’ gde je Bajer poražen od Borusije iz Menhengladbaha 1:0. Gol odluke u 37. minutu posle asistencije Hofmana postigao je Ple. Majnc je kao gost sa 3:2 bio bolji od Štutgarta, dok je Fortuna kao gost pobedila Augzburg golom Ramana 2:1 u 89. minutu.

U poslednjem meču dana, Dortmund je u gostima minimalnim rezultatom (1:0) slavio nad Red Bul Lajpcigom i na taj način ponovo se učvrstio na prvom mestu tabele šest bodova od Bajerna.

Strelac jedinog gola bio je Aksel Vitsel u 19. minutu.

Petak:

Hofenhajm – Bajern Minhen 1:3 (0:2) (Šulc 59 – Gorecka 34, 45+1, Levandovski 88)

Subota:

Augzburg – Fortuna Dizeldorf 1:2 (0:1) (Šmid 64 – Dukš 45, Raman 89)

Bajer Leverkuzen – Borusija M’gladbah 0:1 (0:1) (Ple 37)

Ajntraht Frankfurt – Frajburg 3:1 (3:0) (Ale 36, Rebić 40, Jović 45 – Petersen 69)

Hanover – Verder Bremen 0:1 (0:1) (Rašica 32)

Štutgart – Majnc 2:3 (0:2) (Gonzales 83, Kempf 85 – Askaibar 22 autogol, Mateta 28, Hek 72)

RB Lajpcig – Borusija Dortmund 0:1 (0:1) (Vitsel 19)