LACIO, MILAN I JUVE U ČETVRTFINALU: Zlatna rezerva Kutrone postigao golčinu iz voleja za TV špice!
Patrik Kutrone je bio zlatna rezerva Gatuza, Foto: EPA/Simone Arveda

Kup Italije 1/8 finala

Očekivano favoriti su po planu završili posao

Lacio, Milan i Juventus su četvrtfinalisti italijanskog Kupa.

Rimski klub je slavio protiv Novare 4:1 uz pogodak i asistenciju našeg Sergeja Milinkovića Savića, a uz njega su golove davali još Ćiro Imobile (2) i Alberto.

Milan je protiv Sampdorije morao da igra produžetke, a tada je Đenaro Gatuzo napravio potez koji mu je doneo i pobedu.

U 91. minutu je rešio da uvede Patrika Kutronea, a ovaj je samo 10 minuta kasnije postigao gol za 1:0, ali se tu nije zaustavio. Odmah je i na startu drugog produžetka pogodio i rešio sve dileme oko pobednika, i to fantastičnim volejom koji je uhvatio.

Juventus je rutinski odradio posao protiv Bolonje 2:0 u izmešanom sastavu, pa su priliku dobili i neki mladi igrači ili oni koji nemaju često priliku da igraju.

Federiko Bernardeski je već u 9. minutu doneo prednost koju je u drugom poluvremenu duplirao mlađani Kean koji je nešto kasnije ustupio svoje mesto na terenu i Kristijanu Ronaldu, tek da Portugalac ostane u ritmu utakmica.