SALAH ČUVA LIVERPUL NA VRHU: Evrogol Vilijana za pobedu Čelsija, Fulam će glupostima sam sebe izbaciti iz lige!
Mohamed Salah doneo pobedu Liverpulu, Foto: EPA/James Boardman

Premijer liga, 22. kolo

"Crveni" sada imaju 4 boda više od Sitija uz utakmicu više

Liverpul je posustao možda sa formom, ali nastavio je da pobeđuje i čuva bodovnu prednost na tabeli Premijer lige.

"Crveni" su savladali Brajton 1:0 pogotkom Mohameda Salaha sa bele tačke u 50. minutu utakmice.

Važan trijumf je ostvario i Čelsi protiv Njukasla 2:1, na malo teži način nego što se očekivalo.

Pedro je doneo prednost "plavcima" već u 9. minutu posle fenomenalne dubinske lopte Davida Luiza, međutim, uoči samog odlaska na odmor između dva poluvremena "svrake" su izjednačile preko Klarka.

Pobedu ipak donosi Vilijan fantastičnim golom iskosa pogodivši malu mrežu u 57. minutu.

Fulam našeg Aleksandra Mitrovića je u sve težoj situaciji, a sada je upisao novi poraz, ovog puta od Barnlija 2:1.

A poveli su "kolibari" već u 2. minutu preko Širlea, međutim, onda kao po običaju odbrana počinje sa glupostima i kiksevima, a danas su to bila čak dva autogola.

I to dva identična, pošto su i Brajan i Odoi prosledili loptu u sopstvenu mrežu kada su igrači Barnlija pokušavali da je ubace u peterac.

Premijer liga, 22. kolo:

Subota Vest Hem – Arsenal 1:0 (Rajs 48) Brajton – Liverpul 0:1 (Salah 50) Barnli – Fulam 2:1 (Brajan, Odoi - Širle 2) Kardif – Hadersfild 0:0 Kristal Palas – Votford 1:2 (Kečart 38ag - Kečart 67, Kleverli 75) Lester – Sautempton 1:2 (Ndidi 58 - Vord-Praus 11, Long 45+2) Čelsi – Njukasl 2:1 (Pedro 9, Vilijan 57 – Klark 40)