Real se opet obrukao! Golčina Grizmana iz slobodnjaka spasila Atletiko protiv Sevilje, Barsa trlja ruke!
Duel Huanfrana i Silve, Foto: EPA/Josa Manuel Vidal

Primera, 18. kolo

Zahuktava se trka za titulu u španskom fudbalu

Fudbaleri Eibara i Viljareala odigrali su nerešeno 0:0, u prvoj utakmici nedeljnog programa 18. kola španske Primere.

Eibar je 12. na tabeli španskog šampionata sa 22 boda, dok je Viljareal na 17. poziciji sa pet bodova manje. Fudbaleri Eibara u narednom kolu gostuju Barseloni, a Viljareal dočekuje Hetafe.

U drugom meču dana, Sevilja i Atletiko su remizirali sa 1:1.

Oba gola pala su u prvom poluvremenu, a prvi je dao Ben Jeder u 37. minutu.

Izjednačio je Antoan Grizman u poslednjem minutu prvog dela igre. I to kakvim! Slobodnjak na kom bi i sam Miha pozavideo...

Na ovaj način, Andalužani i Madriđani su odigrali za Barselonu, pošto su ove dve ekipe prvi konkurenti Kataloncima za titulu, bar ukoliko se Real ne bude potpuno probudio do kraja sezone. U slučaju pobede, Barsa će se odlepiti na pet bodova prednosti na prvom mestu na tabeli.

Treća utakmica dana donela nam je najšokantniji rezultat. Real Sosijedad je sa 2:0 slavio nad Real Madridom na Santjago Bernabeu stadionu i tako podsetio Kraljevski klub iz glavnog grada da kriza i dalje nije daleka prošlost.

Golove su postigli Vilijan Žoze iz penala u 3. minutu i Ruben Pardo u 83. na asistanciju istog igrača

Real je meč završio sa desetoricom, jer je Lukas zaradio dva žuta kartona.

U poslednjem meču Barselona je, u ne preterano lakom meču, uspela da slavi nad Hetafeom sa 2:1 u gostima.

Golove su postigli Mesi i Suarez, dok je počasni pogodak za domaćina iz Madrida postigao Haime Mata krajem prvog dela igre.