JESTE PENAL, NIJE PENAL: Opšta ludnica u FA kupu, sudija zaustavio izvođača, a za sve je kriva VAR tehnologija!

haos

Šta se ovde dešava!

Fudbaleri Barnlija plasirali su se u narednu rundu FA Kupa posle pobede nad Barnslijem od 1:0 golom Krisa Vuda u 92. minutu iz penala, ali meč je obeležila komična situacija prilikom upotrebe VAR sistema.

Situacija koja se ne viđa često na fudbalskim terenima dogodila se u prvom poluvremenu, zbog toga što je VAR napravio potpunu pometnju kada je sugerisao glavnom sudiji da zaustavi Mateja Vidru prilikom izvođenja jedanaestarca.

Prethodno, Vidra je oboren u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku i sve je bilo spremno za izvođenje najstrože kazne: igrači poređani oko kaznenog prostora, lopta na beloj tački, Vidra u zaletu...

Međutim, na iznenađenje publike na "Turf Muru", arbitar je dao znak da se igra prekine, rukama je gestikulirao da je dobio signal iz VAR sobe da je penalu prethodila ofsajd pozicija..