Partizan je na današnji dan pobedio Zvezdu posle 6 godina, a onda je Lola Smiljanić zapalio Srbiju! (VIDEO) (GIF)

O tome se i posle 9 godina priča

Bio je to 128. večiti derbi odigran na Marakani, a situacija u domaćem prvenstvu je bila veoma slična sadašnjoj
Objavljeno: 10:53h

U subotu nas očekuje jubilarni 150. večiti derbi, u kome je na osnovu igara i plasmana na tabeli Crvena zvezda favorit, međutim, kako to biva u komšijskim duelima, takve stvari ne znače ništa. Uostalom, evo prilike da se prisetimo da je na današnji dan, odigran 128. duel crveno-belih i Partizana, a situacija je bila slična uoči njega. Klub sa Marakane je bio domaćin i dominantan u srpskom fudbalu, a crno-beli su bili bez pobede u duelima sa najvećim rivalom 6 godina u tom trenutku. Ali to nije imalo nikakve veze sa onime što se dešavalo na terenu, jer su izabranici tadašnjeg trenera Miroslava Đukića održali fudbalsku lekciju igračima u crveno-belim dresovima. Miloš Mihajlov je doneo prednost Partizanu u 38. minutu preciznim udarcem glavom i tako najavio goleadu koja je usledila u drugom poluvremenu. Uzvratio je Segundo Kastiljo u 53. minutu i poravna rezultat, a onda kreće crno-bela rapsodija na terenu. Branimir Bajić vraća prednost crno-belima, a zatim je Nebojša Marinković duplira u 66. minutu. Pet minuta pre kraja debitant Žarko Lazetić daje i četvrti gol za Partizan za potpuno razbijanje crveno-belih, a poraz je ublažio Igor Burzanović u 89. minutu. Ovaj derbi ostaće upamćen i po tome što se nastavio posle poslednjeg sudijskog zvižduka na konferenciji za medije kada je Milan Smiljanić tada rekao nešto što je razbesnelo Delije i izazvalo veliku reakciju u javnosti. - Mislim da smo zatvorili ovaj stadion ovde. Crvena zvezda neka osvoji sada titulu ako hoće, ako ih nije sramota - rekao je tada Smiljanić, a crveno-beli jesu uzeli te sezone titulu, revanširali se Partizanu sa pobedom 4:1 u narednom derbiju, a dobili su i sledeći. Šampionat su završili sa 17 bodova prednosti u odnosu na crno-bele.