Arsenal raskantao Fulam, a Remzi već na početku godine zabrinuo selebritije, Totenhem rutinski sa Kardifom!
Slavlje fudbalera Arsenala na Emiratima, Foto: EPA

premijer liga, 21. kolo

Fudbaleri Arsenala pobedom su počeli 2019. godinu. U malom londonskom derbiju Arsenal je bio bolji od Fulama, koji će i nakon ovog kola ostati u zoni ispadanja.

U 25. minutu Arsenal je poveo, Granit Džaka je iskoristio odličan centaršut Ivobija i savladao Rikoa. Mogao je domaćin do kraja poluvremena da postigne još koji gol, ali je Riko spasao svoj tim u dva navrata. Sa druge strane Mitrović je šutirao glavom, ali je Leno izašao kao pobednik.

U nastavku prva prilika pretvorena je u gol, Kolašinac je asistirao za Lakazeta, a Francuz poslao loptu iza leđa golmana Fulama. Dva minuta kasnije isti akteri, ali je ovoga puta Riko bio uspešniji, ostalo je 2:0. Tračak nade svom timu doneo je Kamara u 69. minutu, ali je Fulam u poslednjih desetak minuta potpuno popustio i primio još dva gola, strelci su bili Remzi i Obamejang.

Aron Remzi postigao je gol protiv Fulama
Aron Remzi postigao je gol protiv Fulama foto: AP

Arsenal će nakon ovog kola ostati peti sa 41 bodom, dok je Fulam na poziciji 19 sa samo 14 osvojenih bodova.

Slavlje fudbalera Totenhema
Slavlje fudbalera Totenhema foto: AP

Fudbaleri Totenhema savladali su danas ekipu Kardifa na gostovanju rezultatom 3:0 u okviru 21. kola engleske Premijer lige.

Ekipa Maurisija Poketina otvorila je 2019. godinu na odličan način, pošto su bez većih problema izašli na kraj sa Kardifom i tako se brzo oporavili od šokantnog poraza od Vulverhemtona u prethodnom kolu.

Već u trećem minutu je Nil Eteridž morao da vadi loptu iz sopstvene mreže pošto je Hari Kejn, uz malo sreće, doneo prednost ,,pevcima”. Gosti iz Londona su brzo duplirali svoju prednost, a u glavnoj ulozi našao se Kristijan Eriksen koji je lepim, prezinim udarcem, po zemlji, zatresao mrežu rivala. Konačnih 3:0 postavio je Hjong Min Son nakon što je dobio loptu na desnoj strani od Harija Kejna, a potom uputio udarac u suprotan ugao Eteridžovog gola.

Nakon ovog meča, Totenhem se, bar na kratko, našao na drugoj poziciji sa 48 bodova, dok je Kardif 16. sa 18 bodova.