SITI SE NAOŠTRIO ZA DERBI SA LIVERPULOM: Građani razbili Sautempton, Solskjer preporodio Junajted!
David Silva i Džejms Vord-Praus u duelu, Foto: AP

Premijer liga, 20. kolo

Očekuje nas meč sezone!

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su u gostima ekipu Sautemptona sa 3:1, u utakmici 20. kola Premijer lige.

Siti je, posle dva vezana poraza, upisao 15. trijumf od početka sezone i drugi je na tabeli sa 47 bodova, odnosno ima sedam bodova manje od prvoplasiranog Liverpula, a dva više od Totenhema koji je na trećem mestu.

Na drugoj strani, Sautempton je na 17. poziciji sa 15 osvojenih bodova.

David Silva je doneo vođstvo Sitiju u desetom minutu, izjednačio je Pjer-Emil Hojberg u 37, ali je aktuelni šampion Premijer lige do kraja prvog poluvremena praktično rešio pitanje pobednika.

Prvo je Džejms Vord-Praus pogodio svoju mrežu u 45. minutu, da bi se tri minuta kasnije u strelce upisao i Serhio Aguero.

Fudbalere Sitija u narednom kolu očekuje veliki derbi kada će, 3. januara, na svom stadionu dočekati Liverpul, dok će Sautempton dan ranije gostovati Čelsiju.

Fudbaleri Barnlija slavili su protiv Vest Hema na svom terenu sa 2:0 golovima Krisa Vuda i Dvajta Meknila.

Barnli je upisao četvrtu pobedu i trenutno je na 18. mestu na tabeli sa 15 bodova, dok je Vest Hem na 11. poziciji sa 27.

Barnli u narednom kolu gostuje Hadersfildu, a Vest Hem dočekuje ekipu Brajtona.

U prvom meču dana Čelsi je golom N'Gola Kantea u 51. minutu slavio nad Kristal Palasom našeg Luke Milivojevića rezultatom 1:0.

U poslednjem meču dana pokazalo se da je Ole Gunar Solskjer zaista preporodio Mančester junajted, pošto su Đavoli sa 4:1 bili bolji od Bornmuta.

"Crveni đavoli" su od odlaska Žozea Murinja i dolaska Ole Gunara Solskjera na klupu vezali treću pobedu, sa ukupno 12 postignutih golova.

Norvežanin je probudio ceo tim, ali posebno Pola Pogbu koji je "vezao" četiri gola. Posle dve lopte u mreži Hadersfilda u prošlom kolu, Francuz je i danas "načeo" Bornmut sa dva pogotka, u 5. i 33. minutu.

Na 3:0 povisio je Markus Rašford u 45, a u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena počasni gol za goste dao je Nejtan Ake.

Tačku na meč stavio je rezervista Romelu Lukaku u 72. minutu.

Premijer liga, 20. kolo:

Totenhem - Vulverhempton 1:3 (1:0) (Kejn 22 - Boli 72, Himenez 83, Elder Košta 87)

Lester - Kardif 0:1 (0:0) (Kamarasa 90+2)

Votford - Njukasl 1:1 (0:1) (Dukure 82 - Rondon 29)

Brajton - Everton 1:0 (0:0) (Lokadija 59)

Fulam - Hadersfild 1:0 (0:0) (Mitrović 90+1)

Liverpul – Arsenal 5:1 (4:1) (Firmino 14, 16, 65.pen Mane 32, Salah 45+2pen – Mejtland-Najls 11)

Kristal Palas - Čelsi 0:1 (0:0) (Kante 51)

Barnli - Vest Hem 2:0 (2:0) (Vud 15, Meknil 37)

Sautempton - Mančester Siti 1:3 (1:3) (Hojbjerg 37 - Silva 10, Vord Prause 45, Aguero 45+3)