KONAČNO! POBEDA RENDŽERSA POSLE ŠEST GODINA U OLD FIRMU: Džerard šokirao Seltik za ekstazu Policajaca!

old firm

Rajan Džek je heroj utakmice

Fudbaleri Rendžersa došli su do pobede nakon šest godina u najvećem derbiju škotskog fudbala - 1:0.

Izabranici Stivena Džerarda su do pobede nad Seltikom došli golom u prvom poluvremenu.

Pobedonosni pogodak na "Ajbroksu" delo je defanzivnog veziste Rendžersa Rajan Džek, koji je mrežu Seltika pogodio u 30. minutu. Njemu je asistirao Rajan Kent, dok je lopta na putu do mreže zakačila Skota Brauna i prevarila golmana Krega Gordona. Džeku je to bio i prvi pogodak za Policajce u karijeri.

Rendžers je pobedio Seltik prvi put u Premijeršipu posle više od šest godina, odnosno od 25. marta 2012. godine, kada je slavio sa 3:2. Rendžers je od tada od Seltika izgubio 12 puta, a trijumfovao je samo jednom u FA kupu pre dve godine.

Na tabeli Premijeršipa Seltik i Rendžers imaju po 21 bod, ali Kelti imaju bolju gol-razliku i meč manje.