VARNIČILO U TORINU: Ronaldo je Juventusov heroj, prštali penali, VAR oteo bod Sampdoriji!
Kristijano Ronaldo, Foto: EPA/Allesandro Di Marco

SERIJA A, 19. KOLO

Ovo je 17. pobeda šampiona u sezoni 2018/19 u 19 kola

Fudbaleri Juventusa još su neporaženi u sezoni 2018/19 Serije A.

U 19. kolu, pobedili su Sampdoriju sa 2:1, a to im je 17. pobeda, mada je moglo da bude i drugačije. Heroj Stare dame je Kristijano Ronaldo koji je bio strelac oba gola.

U drugom minutu, Portugalac je prihvatio na levom krilu sjajno dodavanje Dibale sa suprotne strane, napravio nekoliko koraka i sa oko 17 metara poslao loptu iza leđa golmana Audera. Hrabri Đenovljani su pokazali zube i izjednačili u 33. minutu golom Kvaljarele sa penala, a u 65. konačan rezultat postavio Kristijano Ronaldo, takođe sa bele tačke.

Prelep gol postigao je Rikardo Saponara. Igrao se 92. minut kada je uputio udarac sa desnog ugla Juventusovog šesnaesterca, pogodio dalji gornji ugao, ali u sve se umešala tehnologija. Uz pomoć VAR-a, sudija je presudio da je za malo bio u ofsajdu kada je od saigrača dobio loptu pa je rezultat ostao 2:1 za Juventus.

Po završetku meča, Ronaldo je odšepao sa terena. Po svemu sudeći, jedan od udaraca u nogu koje je dobijao tokom duela je bio oštriji od ostalih.